Проведення таксації в мисливських угіддях Новотроїцького району

Наприкінці січня 2019 року представники Держпродспоживслужби Новотроїцького району взяли участь у проведені таксації на мисливських угіддях господарств НМГО “Беркут”, НМГО “Айленд”, ТМР “Сиваш”, Новотроїцька районна організація УТМР.

Цей захід проводився силами мисливських колективів зазначених господарств методом проходу територією мисливських угідь та підрахунку поміченої дичини. Під час обходів, хворої дичини, трупів загиблих тварин та птиці не виявлено. По результатах даних заходів складено акти обліку мисливської фауни в мисливських угіддях вищезазначених господарств.

Таксація – комплекс заходів, направлених на визначення кількості диких тварин та птиці на певній території мисливських угідь. Облік проводиться з метою визначення видового складу, встановлення місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення чисельності в різних районах мисливських угідь. Даний захід обов’язково проводиться мисливськими господарствами, користувачами мисливських угідь щорічно, після закінчення мисливського сезону, відповідно до статті 30 ЗУ “Про мисливське господарство та полювання”. Заходи з підрахунку можна проводити шляхом спостереження за рухом тварин, шумовим прогоном, підрахунком слідів на сніговому покрові та опитуванням жителів, які мешкають поблизу мисливських угідь. Останнім часом до таксації залучають безпілотні літаючі апарати (квадрокоптери). За результатами таксації складають відповідні акти та визначають ліміти на добування тварин у наступному мисливському сезоні.

На підставі результатів таксації оцінюється та планується діяльність, визначаються норми відстрілу на наступний мисливський сезон, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин.

Цього року проводити таксацію трохи складніше через те, що в період її проведення відсутній сніговий покрив, а на землі “читати” сліди, залишені тваринами, значно важче.