Про впровадження системи НАССР операторами ринку Горностаївського району

Сьогодні Горностаївським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області на базі селекторно-методичної студії проведено районний семінар-нараду щодо підготовки та впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів на основі концепції НАССР.

У заході взяли участь керівники і фахівці закладів дошкільної та загальної середньої освіти Горностаївської селищної та Костянтинівської сільської об’єднаних територіальних громад, КП «Горностаївський селищний ринок», заготівельного підприємства Горностаївського РайСТ, суб’єкти господарювання, що здійснюють первинне виробництво, реалізацію та/або обіг харчових продуктів, для яких система НАССР є необхідною для впровадження.

Під час семінару було наголошено на термінах впровадження системи НАССР, ознайомлено присутніх з вимогами діючого законодавства України у сфері безпечності та якості харчових продуктів, зокрема: Законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», наказом Мінагрополітики та продовольства України від 01.10.12 № 590 про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечності харчових продуктів (НАССР).

Зауважено, що окрім впровадження системи НАССР, суб’єкт господарювання має бути включений до Державного реєстру потужностей операторів ринку (або, у разі необхідності, отримати експлуатаційний дозвіл). Також оператор ринку повинен мати можливість встановити інших операторів ринку, які постачають йому харчові продукти, тобто забезпечити простежуваність.

Попереджено, що за невиконання обов’язку стосовно впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи НАССР, до оператора ринку застосовуватимуться заходи адміністративного впливу у вигляді штрафу (ст. 65 Закону № 2042).

Також, присутніми було обговорено етапи розроблення та впровадження системи НАССР у Горностаївському районі, переваги системи та проблеми, що виникають під час її впровадження.

Учасниками заходу прийнято спільне рішення щодо необхідності проведення окремого навчання для кухарів, медичних сестер та спеціалістів, які в подальшому стануть членами груп НАССР.