Питання покращення якості питного водопостачання Нижньосірогозької громади знаходиться під постійним контролем

Останнім часом на території Нижньосірогозької об’єднаної територіальної громади склалася напружена ситуація щодо проведення виробничого лабораторного контролю безпечності та якості питної води, що централізовано подається населенню.

Після створення єдиної громади на території Нижньосірогозької селищної ради замість раніше функціонуючих 14 окремих підприємств питного водопостачання у поточному році було створене єдине Нижньосірогозьке комунальне підприємство «Комсервіс», яке централізовано подає воду до 25 населених пунктів.

Згідно з вимогами санітарних правил, кожне підприємство питного водопостачання зобов’язане постійно проводити виробничий лабораторний контроль безпечності та якості питної води, яка подається населенню, або власною лабораторією, або шляхом укладання відповідних договорів на виконання лабораторних послуг.

Вказаним підприємством в поточному році було укладено договір на проведення досліджень питної води, однак дослідження проводилися із значним порушенням кратності, зі слів керівника, через фінансові труднощі. За результатами досліджень встановлено, що питна вода практично з усіх свердловин, що експлуатується КП «Комсервіс», вода не відповідає вимогам санітарних правил за показниками сухого залишку, загальної жорсткості, вмісту хлоридів.

З метою виправлення ситуації за ініціативи Нижньосірогозького управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області неодноразово проводились робочі наради за участі селищного голови, його заступника, керівника комунального підприємства.

Надавались пропозиції щодо вжиття заходів з доведення якості питної води до нормативних показників, починаючи з закладів освіти, розроблення технологічного регламенту виробництва питної води з проведенням державної санітарно-епідеміологічної експертизи, а також встановлення належного виробничого лабораторного контролю за безпечністю та якістю питної води.

В теперішній час керівником КП «Комсервіс» на розгляд сесії селищної ради надано клопотання із розрахунками про додаткове виділення коштів для здійснення виробничого лабораторного контролю питної води.

Питання забезпечення населення Нижньосірогозької громади якісною питною водою було також винесено на розгляд місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке було проведено 17.09.2021 року (протокол №18). За результатами роботи було вирішено актуалізувати роботу комісії за участі представників селищної ради, Нижньосірогозького управління ГУ ДПСС в Херсонській області, КП «Комсервіс» щодо додержання вимог санітарного законодавства на об’єктах водопостачання, а також у закладах освіти. Крім того, протоколом засідання комісії передбачено забезпечити здійснення заходів щодо регулярного очищення територій населених пунктів від побутових відходів та рідких нечистот, ліквідації та недопущення утворення несанкціонованих сміттєзвалищ.

Згідно розробленого графіку, з 06 жовтня розпочато комісійні перевірки об’єктів водопостачання та вже перевірено 16 артезіанських свердловин, розташованих на території 3 населених пунктів Новоолександрівського старостинського округу Нижньосірогозької селищної ради. Підсумки роботи комісії будуть розглянуті на окремій нараді Нижньосірогозької селищної ради в листопаді.