Отримання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області нагадує особам, діяльність яких пов’язана із транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та їх торгівлею, про необхідність одержання допуску (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

Суб’єкти господарювання повинні допускати до робіт тільки осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видається щороку (ст.18 Закону України «Про захист рослин», ст. 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати»). 

Порядок одержання такого допуску визначається Постановою КМУ від 18 вересня 1995 р. № 746. Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання робіт із пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я.

Сільгосппідприємства, організації (установи), фізичні особи-підприємці та громадяни для отримання допуску, посвідчення повинні подати посадовим особам в Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області заяву у дозвільній формі з переліком осіб, яки повинні пройти навчання. Підставою для отримання допуску є наявність посвідчення про проходження навчання та копія медичної книжки згідно з формою, що визначено Постановою КМУ України № 746 від 18 вересня 1995 року.

Даний захід проводиться безкоштовно

Нагадуємо, що порушення законодавства у сфері захисту рослин особами, винними у непроходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність згідно із Законом України «Про захист рослин».

 

Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись до відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за телефоном: 26-36-13 та за адресою: м. Херсон, вул. Старообрядницька, 34.