На Херсонщині триває робота по ідентифікації тварин

Спеціалісти районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини проводять ідентифікацію тварин в особистих селянських господарствах Херсонської області.

Ідентифікація тварин – це чіткий облік лікувальної роботи, діагностичних досліджень та профілактичних щеплень, що проводять фахівці ветеринарної медицини.

Державна ідентифікація і реєстрація тварин впроваджена багатьма країнами світу, і Україна є однією з них. Ідентифікація – це процес присвоєння  тваринам  ідентифікаційного номера, з видачею паспорта та ветеринарної картки для великої рогатої худоби та реєстраційного свідоцтва для інших видів тварин. Реєстрація – це внесення до Єдиного Державного Реєстру тварин інформації про ідентифікацію тварин, їх переміщення,  ветеринарно-санітарний стан та власники.

Якщо тварина не ідентифікована, то для власників діє заборона на переміщення тварин з господарства в господарство, реалізацію молока та м’яса, забій, продаж, участь тварин у виставці тощо.

Обов’язковій ідентифікації підлягає все поголів’я великої рогатої худоби з 7- денного віку.

Ідентифікацію товарних свиней рекомендовано проводити до досягнення тваринами місячного віку.

Разом з проведенням диспансеризації (шляхом подвірного обходу із поглибленим клінічним обстеженням тварин, санітарного стану приміщення, в яких утримується худоба, умов отримання молока, його первинної обробки) спеціалісти ветеринарної медицини реєструють зміни, що відбулися з худобою у господарстві і проводять ідентифікацію непроідентифікованих корів та молодняку.

Інформацію про проведення ідентифікації ВРХ та товарних свиней в особистих селянських господарствах можна отримати в державному підприємстві “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” за адресою м. Херсон  (05522)-49-01-07, або звернутися  до районних або міських державних лікарень ветеринарної медицини.