Комісійні обстеження дитячих таборів з денним перебуванням Новотроїцького району

Літо – час відпочинку, розваг, зняття у дітей напруги, що накопичилася за навчальний рік, поповнення витрачених сил та відновлення здоров’я.

Основними завданнями організації відпочинку є створення безпечних умов для перебування, належного харчування, медичного обслуговування, виховання та змістовного дозвілля.

У Новотроїцькому районі під час оздоровчого сезону 2019 року функціонує 21пришкільний відпочинковий табір денного перебування дітей.

Перед початком оздоровчого сезону фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Новотроїцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області провели певну підготовчу організаційно-методичну роботу щодо організації відпочинку дітей:

–  Проведено робочу зустріч з керівником відділу освіти райдержадміністрації з питань підготовки до оздоровчого сезону 2019 року.

– Проведено наради на базі Новотроїцького відділу освіти РДА з керівниками та працівниками закладів оздоровлення та відпочинку «Щодо санітарно-гігієнічних вимог до закладів з денним перебуванням дітей».

–  Взято участь у засіданні координаційної ради при Новотроїцькій райдержадміністрації на якій розглянуто питання щодо підготовки та проведення в районі оздоровчого сезону 2019 року.          

–  Проведено теоретичне навчання з працівниками пришкільного табору відпочинку «Сокіл» Сиваської спеціальної ЗОШ – інтернату І-ІІ ступенів Херсонської обласної ради з питань улаштування, утримання, організації режиму діяльності та організації харчування дітей в оздоровчому закладі.

–  Розглянуто режими дня та харчування, примірні двотижневі меню.

Всього від початку підготовки до оздоровчої кампанії фахівцями районного управління взято участь у проведенні комісійних перевірок 21 табору з денним перебуванням дітей на предмет дотримання вимог санітарного законодавства, створення належних санітарно-гігієнічних умов для виховання, перебування та організації якісного харчування дітей з дотриманням натуральних норм  та забезпечення медичного обслуговування.

На підставі заяви начальника відділу освіти Новотроїцької райдержадміністрації та відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області здійснено позапланові перевірки 21 пришкільного табору відпочинку з відбором проб питної води.

За результатами перевірок було підготовлено 21 довідку та 21 акт за формою 315/о з виявленими порушеннями та пропозиціями по їх усуненню з наданням письмової інформації до Новотроїцького районного управління у встановлені терміни.

Всіма відпочинковими змінами представлено відповіді щодо усунення виявлених недоліків з підтверджуючими документами.

Також, на виконання доручення Прем’єр-Міністра В.Гройсмана  від 24.04.2019 року № 05-2-11було ініційовано утворення комісії з перевірки дитячих закладів відпочинку під час функціонування за участю фахівців районного управління.

Станом на сьогоднішній день перевірено 11 закладів відпочинку з денним перебуванням дітей. За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з пропозиціями по усуненню встановлених недоліків. Робота комісії триває.

Водночас, Новотроїцьким районним управлінням проводиться інформаційна робота, присвячена дотриманню санітарно – гігієнічних вимог до утримання приміщень та обладнання, дотримання особистої гігієни персоналом, належного медичного обслуговування, якості умов зберігання продуктів харчування, продовольчої сировини та технології приготування страв.