До уваги власників тварин: набули чинності зміни до Порядку ідентифікації овець та кіз

Відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 03 липня 2020 року № 1266 «Про затвердження Змін до Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04 вересня 2020 року за № 853/35136 (далі – Зміни), з 01 січня 2022 року набирають чинності норми щодо електронної ідентифікації овець і кіз.

Так, згідно з підпунктами 1 та 2 пункту 3 Змін, усі тварини, що утримуються в господарстві, повинні ідентифікуватися биркою згідно зі зразком бирки вушної для ідентифікації овець і кіз, яка прикріплюється на одне вухо тварини і не знімається протягом усього її життя. Тварини, старші 12-місячного віку, а також тварини, що експортуються, ідентифікуються додатково за допомогою бирки з електронним ідентифікатором, яка прикріпляється на друге вухо тварини.

На обох бирках вказується один і той самий ідентифікаційний номер, що відповідає номеру електронного ідентифікатора і дає змогу індивідуально ідентифікувати кожну тварину та господарство, де вона була народжена.

Звертаємо вашу увагу, що, згідно зі Змінами до Порядку, затверджено нову форму бирки вушної для ідентифікації овець і кіз та замкового механізму бирки, матеріал і механізм виготовлення якого повинні забезпечити неможливість роз’єднання частин, що виключає їх повторне використання.

Нагадуємо, ідентифікацію тварин на території Херсонської області здійснюють фахівці міських та районних державних лікарень ветеринарної медицини.