15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів

Щорічно 15 березня в усьому світі відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Це особливий час, коли нагадують про важливість прав споживачів та роблять кроки для їх покращення.

Поняття про захист прав споживачів виникло як результат розвитку ринкових відносин, а також зростання усвідомленості суспільства про важливість захисту прав індивідуальних споживачів, адже незважаючи на професію, освіту чи вік – кожен із нас є споживачем. Ще 15 березня 1961 року президент США Джон Кеннеді визнав рух за захист прав споживачів життєво важливим та видав спеціальну постанову, що проголошувала «Чотири права споживачів»:

  1. На безпеку, якість товарів і послуг.
  2. На достовірну інформацію про них.
  3. Право бути почутим у разі висунення споживацьких претензій.
  4. Право захищати свої споживацькі претензії в суді.

У результаті цих процесів поняття про захист прав споживачів стало важливою складовою сучасного суспільства. Закони та регуляції щодо захисту прав споживачів стали стандартом у багатьох країнах, а виробники та продавці звертають більше уваги на відповідність своїх товарів та послуг вимогам споживачів. Захист прав споживачів є ключовим показником демократичності держави перед світовою та європейською спільнотою.

Проте, навіть під час святкування успіхів ми не повинні забувати про те, що ще потрібно багато зробити. Деякі проблеми захисту прав споживачів, такі як шахрайство, підробка товарів та недостатня інформаційна прозорість, залишаються актуальними. Тому, Всесвітній день захисту прав споживачів – це також час для визначення нових напрямків розвитку та вдосконалення механізмів захисту прав споживачів.

Звертаємо увагу, у разі виникнення порушення ваших прав як споживача, ви маєте право звернутися із заявою до управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області одним із таких способів:

  • написати листа на електрону пошту obl@dpss-ks.gov.ua, Viber +380982472774;
  • в паперовому вигляді на поштову адресу: вул. Старообрядницька, 34, м. Херсон, 73025.