Інформаційне повідомлення № 5 про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області станом на 03 травня 2024 року

Агрокліматичні умови квітня дуже вплинули на фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур. Із середини квітня повсюди за стрімкого підвищення середньодобових температур зимуючі стадії переважної більшості фітофагів, які чудово перезимували, активізувались і відновили живлення.

Також, внаслідок аномально теплої погоди квітня пришвидшились ростові процеси, вже зараз на посівах озимих зернових культур спостерігається фаза початок колосіння, що на 2,5-3 тижні раніше середніх багаторічних строків. За агрометеорологічними розрахунками та аналізом багаторічних матеріалів спостережень Херсонського обласного центру з гідрометеорології, враховуючи подальший прогноз погоди, колосіння ярого ячменю на березневих посівах очікується 24-26 травня, що на 1-1,5 тижні раніше звичайних строків.

Звертаємо вашу увагу, що у зв’язку прискоренням розвитку фаз сільськогосподарських культур внесуться зміни у заплановані системи захисту від шкідників і хвороб. Отже, фітосанітарна ситуація в агроценозах області в травні визначатиметься головним чином комплексом агрометеорологічних, природних і господарських факторів.

Детальніше за посиланням