Інструктори інституту невідкладної медицини Польщі, провели 4-денні курси, де навчали правильно надавати домедичну допомогу постраждалим

Для працівників Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, було організовано 4-денні курси з тактичної медицини та домедичної допомоги в умовах війни та терористичних загроз. В тренінгу брали участь 7 працівників Головного управління.

Заняття проводились у декілька етапів: спочатку інструктори розповіли про порядок оцінки стану постраждалого з метою визначення надання домедичної допомоги у тактичних і бойових умовах. Цей алгоритм розроблено для того, щоб допомогти швидко ідентифікувати травми, які є найбільш загрозливими для життя, стабілізувати стан потерпілого та збільшити шанси на виживання.

Таким чином, тактична медицина — це надання домедичної допомоги націлене передусім на усунення причин настання швидкої смерті, а саме: критичних (масивних) кровотеч, що вбиває максимум за 3 хвилини; відкриття дихальних шляхів, способами, в залежності від ситуації і травми, оскільки в разі неможливості людини дихати, біологічна загибель настане за 6-7 хвилин; травми грудної клітини (пневмоторакс), в середньому загибель настає за 20 хвилин, – за принципами врахування будь яких загроз, які існують не лише для особи, яка травмована, а й для особи, яка надає допомогу.

Всі працівники які приймали участь у навчанні успішно впоралися із завданнями.