Про небезпеку стихійної торгівлі

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області наголошує та застерігає жителів регіону, що придбання харчових продуктів в несанкціонованих місцях стихійної торгівлі – потенційна небезпека для споживачів.

Продукти харчування, які безконтрольно реалізуються з рук, можуть бути небезпечними через те, що не пройшли відповідний контроль на показники безпеки. Отже, їх споживання може спричинити гострі кишкові інфекції та харчові отруєння.

Останнім часом, на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та інших несанкціонованих  місцях м. Херсона та населених пунктів області проводиться торгівля м’ясною і молочною продукцією, рибою, городиною, які не пройшли відповідний контроль на показники безпеки. Люди вважають, що такі продукти дешевші і свіжіші та й заощаджується час на відвідування ринку чи супермаркету.

При реалізації продукції, яка потребує особливих температурних умов зберігання та реалізації, не дотримується температурний режим, що призводить до  їх псування та при споживанні таких продуктів до виникнення харчових отруєнь.

Приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань (туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія тощо).

При відсутності супровідних документів та маркування неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування, термін їх придатності до споживання.

Купуючи харчові продукти та напої у несанкціонованих місцях торгівлі (крім торгово-роздрібної мережі та ринків, де є державні лабораторії ветеринарно – санітарної експертизи), споживач наражає себе та своїх близьких на серйозну небезпеку – харчове отруєння, ботулізм, сальмонельоз тощо.

Законодавством України реалізацію харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через підприємства торгівлі,  які у встановленому порядку зареєстровані у Держпродспоживслужбі.

Забороняється продаж харчових продуктів власного домашнього виробництва не на агропродовольчих ринках, на яких організована робота державних лабораторій ветеринарно – санітарної експертизи.

Харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу повинні  супроводжуватись документами, що засвідчують їх якість та безпеку та відповідне маркування для фасованих продуктів.

Шановні жителі міста Херсон та області! Купуйте продукти харчування лише в закладах торгівлі, в яких створені відповідні умови для їх реалізації. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх рідних!