Постійний контроль об’єктів водопостачання Бериславського району

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України від 15.06.2023 (вих№17951/1/1-23) фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бериславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області продовжують проведення  позапланових  перевірок комунальних підприємств Бериславської, Тягинської, Великоолександрівської, Новоронцовської, Високопільської, Борозенської територіальних громад з питань дотримання вимог санітарного законодавства при здійсненні господарської діяльності з постачання населенню питної води. Проведення цих перевірок пов’язано, в першу чергу, з недопущенням спалахів інфекційних захворювань, фактором передачі яких є вода, можливість яких зросла у зв’язку з терористичним актом, який стався на Каховській ГЕС.

Перевірки проводяться з лабораторним контролем питної води на відповідність по мікробіологічним, санітарно-хімічним, токсикологічним показникам та на наявність пестицидів. За період з липня по вересень у Бериславському районі проведено 12 позапланових перевірок, відібрано та направлено на дослідження 38 проб питної води, в тому числі по Тягинській територіальній громаді – 10, Великоолександрівській – 10, Борозенській – 9, Високопільській – 5, Нововоронцовській – 4. Результати лабораторного контролю доведені до відома керівників територіальних громад та керівників комунальних господарств.

Основними порушеннями при перевірках були:

– недотримання благоустрою території першого поясу зони санітарної охорони джерел водопостачання, в першу чергу – відсутність огородження та неналежне утримання території;

– відсутність документів, що підтверджують здійснення виробничого лабораторного контролю питної води за програмами повного, скороченого періодичного та періодичного відомчого контролю, як це передбачено ДСаНПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»;

– ненадання комунальними підприємствами результатів відомчого лабораторного контролю до районного управління ДПСС, тощо.

За результатами перевірок складено акти та направлено приписи для усунення виявлених порушень.

Робота  в даному напрямку триває.