На Хмельниччині відбувся Всеукраїнський семінар на тему: «Порядок дій при підозрі, виявлені та ліквідації спалахів сказу»

Порядок дій при підозрі, виявлені та ліквідації спалахів сказу – головна тема Всеукраїнського семінару, який відбувся цього тижня на Хмельниччині.

Мета заходу – підвищити рівень обізнаності державних ветеринарних інспекторів та уповноважених ветеринарів щодо сказу, покращити практичні навички відбору зразків та транспортування біологічного/патологічного матеріалу (зразків крові, тканин мозку, щелеп) від диких тварин для дослідження на сказ, а також підвищити якість та точність оформлення документації.

Цей захід проводився із залученням провідних експертів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Держпродспоживслужби, Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Серед учасників семінару начальник Бериславської районної державної лікарні ветеринарної медицини Ніна Галич. Також до семінару, організованому у змішаному форматі, долучились ветеринарні спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та районних державних лікарень ветеринарної медицини області в режимі онлайн.

Семінар складався з двох взаємодоповнюючих частин: теоретична та практична.

Під час теоретичної частини семінару учасники розглянули:

  • стандартну операційну процедуру з відбору, пакування та доставки до лабораторій для досліджень (випробувань) зразків від диких та домашніх тварин на сказ;
  • процедуру проведення епізоотичного розслідування спалаху сказу;
  • сучасні методи лабораторної діагностики сказу з урахуванням знань та навичок отриманих в референс-лабораторіях WOAН (IZSVe).

Важлива частина семінару – практична, під час якої відбувся виїзд в одне із мисливських господарств в Хмельницькій області з проведенням демонстрацій щодо розтину трупу лисиці та відбору проб крові, голови та нижніх щелеп для дослідження напруги імунітету після проведення пероральної вакцинації проти сказу та визначення оцінки пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварини проти сказу.

Семінар сприяв підвищенню готовності фахівців до оперативного реагування на спалахи сказу, зменшуючи ризики його поширення серед тварин і людей та зміцнюючи ветеринарну систему захисту здоров’я.