На Херсонщині проводиться робота з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин фізичних та юридичних осіб

Питання ідентифікації та реєстрації тварин є одним із пріоритетних завдань в роботі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Так, уповноваженими ветеринарами Бериславської та Херсонської районних державних лікарень ветеринарної медицини активно проводиться робота з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин фізичних та юридичних осіб відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».

Станом на 18.04.2024 проідентифіковано 638 голів с/г тварин, із них: ВРХ фізичних осіб – 385 голів; ВРХ юридичних осіб – 86 голів; ДРХ фізичних осіб – 11 голів; ДРХ юридичних осіб – 9 голів; товарні свині фізичних осіб – 147.

Також, фахівцями Головного управління та районних державних лікарень ветеринарної медицини проводиться широка інформаційна кампанія на підконтрольній території Херсонської області щодо необхідності ідентифікації та реєстрації тварин.

Нагадуємо, що ідентифікація та реєстрація продуктивних сільськогосподарських тварин в Єдиному державному реєстрі тварин (ЄДРТ) обов’язкова для всіх особистих селянських господарств. Це створює підґрунтя для виробництва якісної і безпечної харчової продукції.

Разом з цим, звертаємо увагу юридичних та фізичних осіб-підприємців, які займаються розведенням/утриманням свиней, про блокування реєстрації переміщення в ЄДРТ та видачі ветеринарного документа через Єдиний державний реєстр ветеринарних документів (ЄДРВД) з 01.05.2024 у разі відсутності щомісячного звіту про наявність і рух поголів’я свиней у господарстві відповідно до вимог Закону України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин”.