Напередодні різдвяних свят, Головне Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області надає поради стосовно вибору дитячих іграшок

Вибір дитячих іграшок є важливим завданням для батьків. Кожен бажає, щоб їхні діти отримували задоволення від гри, але водночас, безпека дитини є найважливішим фактором при розгляді таких придбань. У цій статті ми надаємо Вам кілька корисних порад, щодо вибору безпечних дитячих іграшок.

  1. Позначення безпеки: перш за все, переконайтеся, що іграшка має позначення безпеки. Шукайте на упаковці герби або стандарти, такі як CE (Conformité Européene) на європейському ринку або ASTM (American Society for Testing and Materials) на американському ринку. Ці позначення свідчать про те, що іграшка пройшла випробування і відповідає вимогам безпеки. Усі іграшки які реалізується на українському ринку повинні відповідати Технічному регламенту безпечності іграшок, який затверджений постановою Кабінетів Міністрів України від 28.02.2018 року № 151. Іграшка яка вважається безпечною та відповідає цьому технічному регламенту повинна мати належне маркування, а саме:

– знак відповідності технічним регламентам (має форму незамкненого з правого боку кола, у середині якого вміщено стилізоване зображення трилисника);

– товарний знак підприємства-виробника або його представника;

– найменування та місцезнаходження виробника, імпортера;

– позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати;

– попереджувальні написи із коротким поясненням небезпеки, такі попередження та інструкції щодо безпеки повинні бути складені згідно з вимогами закону про порядок застосування мов;

– обов’язково додається інструкція з експлуатації, схема користування, які надруковані на упаковці, на окремому листі або у вигляді брошури. В інструкції, схемі по користуванню іграшками, іграми або на споживчій упаковці повинні бути вказані правила та види обробки іграшок (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби);

– графічний попереджувальний символ позначення віку у вигляді кола, в якому намальований контур обличчя та вказана вікова група.

– якщо відповідність іграшки вимогам, які до неї застосовувалися, доведена в результаті проведення процедури оцінки відповідності, виробники складають декларацію про відповідність згідно з пунктами  цього Технічного регламенту та наносять знак відповідності технічним регламентам.

  1. Вік та розвиток: враховуйте вік та рівень розвитку своєї дитини при виборі іграшок. Іграшки повинні мати рекомендації щодо віку, на які мали б звернути увагу. Це допоможе уникнути ситуацій, коли іграшка може бути небезпечною через непристосованість до вікових можливостей дитини.
  2. Розмір і маленькі деталі: забезпечте, щоб іграшка не мала надто малих деталей, які можуть бути проковтнуті або попасти в ніс або вухо дитини. Це особливо важливо для маленьких дітей, які часто досліджують світ через смак та дотик.
  3. Якість матеріалу: перевірте, з якого матеріалу зроблена іграшка. Наприклад: чи немає міграції фарби з іграшки. Намагайтеся уникати іграшок, які містять шкідливі речовини, такі як фталати, кадмій або свинець. Шукайте іграшки, виготовлені з безпечних матеріалів, таких як дерево, бавовна або безпечні пластмаси. Також звертайте увагу на м’які іграшки в яких в складі є штучне хутро — це ще й потужний алергенний подразник для дихальної системи, адже якщо іграшка неякісна, дитина вдихає найдрібніші часточки ворса з фарбою.
  4. Вага іграшки: приділіть увагу вазі іграшки. Іграшка не повинна бути надто важкою для дитини, оскільки це може призвести до травм або несподіваних падінь.
  5. Інструкції та довідка: переконайтеся, що іграшка має інструкції щодо правильного використання. Вони повинні бути зрозумілими та доступними. Будьте впевнені, що ваша дитина використовує іграшку правильно та безпечно. Це лише кілька факторів, які варто враховувати при виборі безпечної дитячої іграшки.

Отже, якщо при виборі іграшки Ви не знайшли обов’язкове маркування, і у Вас виникли якісь сумніви стосовно якості цієї іграшки, ми не рекомендуємо обирати такий товар для вашої дитини. Будьте уважні та обирайте безпечне.