Здійснення заходів ринкового нагляду щодо побутових ламп неспрямованого випромінення – головна тема робочої наради

13 вересня 2023 року відбулася нарада під головуванням Директора Департаменту захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Олексія Квасніцького за участі працівників відділу ринкового нагляду Держпродспоживслужби та працівників управлінь захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами головних управлінь Держпродспоживслужби в областях.

Олександр Мандра, начальник Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хрсонській області, та спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду прийняли участь у спільній робочій нараді.

Головна тема обговорення – реалізація державної політики в сфері ринкового нагляду, з урахуванням набрання чинності 17.08.2023 року постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2023 № 852 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 303 і від 3 травня 2022 р. № 550», а саме відновлення заходів державного ринкового нагляду та державного контролю нехарчової продукції щодо побутових ламп неспрямованого випромінення в частині їх відповідності вимогам Технічного регламенту щодо вимог екодизайну для побутових ламп неспрямованого випромінення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 734, і Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 № 804.

Сергій Литвиненко, заступник начальника відділу ринкового нагляду Департаменту захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби, наголосив на тому, що територіальні органи Держпродспоживслужби здійснюють ринковий нагляд щодо побутових ламп неспрямованого випромінення та енергоспоживчих продуктів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд».

Під час зустрічі обговорено ряд важливих питань, серед яких:

– вимоги до перевірки декларацій про відповідність;

– маркування продукції знаком відповідності згідно технічних регламентів;

– ідентифікація товару.

Нагадуємо, що законодавство України про державний ринковий нагляд і контроль продукції складається з Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічних регламентів.