До уваги суб’єктів декларування

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області нагадує, що з 01.01.2024 триває етап подання щорічних декларацій за 2023 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Не забувайте, що безпосередньому поданню Вами декларації може передувати виникнення у Вас питань у зв’язку із завершенням терміну дії ЕЦП або його втратою, зміною електронної пошти, а також питань щодо вимог до відображення тієї чи іншої інформації у декларації, вирішення яких потребуватиме додаткового часу. Тому просимо Вас завчасно перевірити, що Ви без перешкод можете зайти до Реєстру та маєте всю необхідну інформацію для заповнення декларації.

Виконавши запропоновані дії, Ви завчасно підготуєтесь до чергового етапу декларування в Україні, чим полегшите собі роботу з реєстром. Зберігайте ваш ключ ЕЦП, пароль від нього, а також адресу електронної поштової скриньки, з якою ви зареєстровані у реєстрі, та пароль від неї у захищеному місці.

Необхідність подавати щорічну декларацію за 2023 рік виникає, зокрема,  в декларантів, які в 2023 році припинили здійснювати діяльність, яка передбачає обов’язок подання декларації, або перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності (щорічна декларація (після звільнення)). Для цього у розділі І «Вид декларації та звітний період» декларації слід обрати позначку «я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)».

Обов’язок щодо подання щорічної декларації за 2023 рік передбачено, якщо громадянин: хоча б один день з 1 січня по 31 березня 2024 року виконував діяльність, яка потребує обов’язок подання декларацій, або працює на посаді, яка передбачає виконання такої діяльності (щорічна декларація на продовження діяльності).

Роз’яснення стосовно декларування розміщені на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції у Базі знань (https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/). У вказаній Базі знань систематизовано найпоширеніші питання, які виникають у декларантів під час заповнення декларацій, а також роз’яснено нові положення Закону, прийнятого Верховною Радою України.

Якщо після подання декларації громадянин виявив у ній помилки, то є можливість їх виправити. Таке право буде доступне лише один раз протягом 30 днів після декларування.

Також у “Дії” з’явилася нова послуга для чиновників – тепер там можна подавати електронні декларації про доходи. Для цього достатньо внести інформацію про себе та членів сім’ї.

Згідно з новою процедурою, декларантам з порталу Нацагенції з питань протидії надходитиме запит члену сім’ї до “Дії”. Після підтвердження у додатку Нацагенція збере дані про активи та доходи з реєстрів та оперативно передасть декларанту у формі, як слід зазначати у декларації.

Звертаємо увагу на необхідність неухильно дотримуватись вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо подачі декларацій. Відповідальність за достовірність та вчасність подання декларації несе кожен суб’єкт декларування особисто.