До відома виробників та експортерів садивного матеріалу

З метою забезпечення виконання Виконавчого Регламенту Комісії (ЄС) 2020/1201 від 14.08.2020 щодо заходів із запобігання інтродукції та розповсюдженню в межах Європейського Союзу бактеріозу винограду (хвороби Пірса) (Xylella fastidiosa (Wells et al.) (далі – Регламент), Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомляє про наступне.

 Відповідно до статті 28 Регламенту експорт з України до країн Європейського Союзу рослин для посадки, що належать до родів або видів, зазначених у Додатку І до Регламенту можливий у випадку, якщо Національна організація захисту рослин України повідомить Європейську Комісію про статус Xylella fastidiosa (Wells et al.) в Україні на підставі проведених перевірок, з відбором зразків та проведенням фітосанітарної експертизи з використанням тесту, визначеним Додатком ІV до Регламенту.

Разом з цим, з метою належного виконання вимог Регламенту та забезпечення безперешкодного експорту до країн-учасниць Європейського Союзу рослин для посадки, що належать до родів або видів, зазначених у Додатку І до Регламенту, інформуємо зацікавлених експортерів щодо  необхідності проведення відповідних фітосанітарних процедур до визначених об’єктів регулювання, у разі намірів їх експорту у 2024 році та термінове надання інформації щодо намірів експорту до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області (вул. Старообрядницька, 34, м. Херсон, e-mail: kherson.obl@dpss-ks.gov.ua).

Також повідомляємо, що Виконавчий Регламент Комісії (ЄС) 2020/1201 розміщено на офіційному вебпорталі Європейського Союзу за посиланням: http://surl.li/rrfab.