Диспансеризація тварин – збереження здорового поголів’я

З метою охорони здоров’я тварин і людей, забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції, спеціалісти державних установ ветеринарної медицини проводять диспансеризацію великої рогатої худоби, яку утримують у особистих селянських господарствах населення на деокупованій території Херсонської області.

Диспансеризація – це комплекс діагностичних, лікувально-профілактичних та інших організаційно-господарських заходів, який дає можливість виявити захворювання на ранній стадії його розвитку, що служить передумовою успішного лікування. Потрібно завжди пам’ятати, що хворобі легше запобігти, ніж лікувати.

Уся велика рогата худоба, яка утримується в господарствах різних форм власності і від яких отримується продукція, повинні бути ідентифіковані та досліджені на предмет виявлення таких небезпечних захворювань, як туберкульоз, лейкоз, лептоспіроз, бруцельоз тощо, а також щеплена проти сибірки.

Тому, звертаємось до всіх власників тварин із проханням відповідально поставитись до проведення фахівцями ветеринарної медицини вищезазначених заходів.

Також, звертаємо увагу, що відповідно до статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину» власники тварин зобов’язані надавати тварин для проведення огляду, діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення. Згідно статті 104 цього Закону юридичні та фізичні особи несуть адміністративну відповідальність за правопорушення в галузі ветеринарної медицини.

Ветеринарні послуги, які надаються власникам тварин державними установами ветеринарної медицини, в тому числі щодо діагностики профілактики інфекційних та незаразних хвороб тварин, тарифікуються згідно з наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за № 395 від 25.02.2021, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2021 за №315/35937, та відповідно Постанови КМУ від 23.04.2008 за № 413 «Про затвердження Порядку використання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів».

Під час проведення протиепізоотичних заходів спеціалістами ветеринарної медицини буде забезпечено здійснення широкої роз’яснювальної роботи серед власників тварин щодо їх годівлі, ідентифікації та недопущення виникнення інфекційних та незаразних хвороб тварин та птиці.