Гострі кишкові інфекції

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай ГКІ спричинено бактеріями або вірусами, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою. Кишкові інфекції передаються через уживання зараженої їжі та води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту. Найчастіше збудники кишкових інфекцій знаходяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах і овочах.
З метою профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь фахівцями Бериславського районного управління Головного Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області на виконання доручення Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 10.08.2023 № 25 проводиться ряд заходів:
• Забезпечено належний державний контроль за обігом харчових продуктів на агропродовольчих ринках району та закладах роздрібної торгівлі. Здійснено моніторинг 73 потужностей з проведенням роз’яснювальної роботи серед населення та розповсюджено 225 пам’яток.
• Надано рекомендації органам місцевого самоврядування при закупівлі послуг з організації харчуванням дітей в закладах освіти щодо необхідності врахування вимог до операторів ринку стосовно наявності реєстрації потужностей з виробництва та обігу харчових продуктів, експлуатаційного дозволу та дієвої системи постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР (рекомендації надано представникам 11- ти відділів освіти при міській, селищних та сільських військових адміністраціях).
• Проведено інформування операторів ринку про відповідальність згідно з статтею 65 Закону № 2042 за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, санітарного законодавства, законодавства про освіту, захисту споживачів (направлено відповідні листи начальникам військових адміністрацій – 11 листів, щодо обовязків операторів ринку та відповідальності, в разі порушення чинного законодавства) та ознайомлено під підпис 8 операторів ринку.
• Проводиться роз’яснювальна роботи з операторами ринку харчових продуктів щодо дотримання ветеринарно-санітарних вимог, технології приготування їжі, навчання персоналу щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів;
Робота в даному напрямку продовжується.