Всеукраїнський семінар у Полтаві: хвороби риб та гідробіонтів

Спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та Херсонської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби ім. Л.С. Ценковського 06-07 червня 2024 року взяли участь у Всеукраїнському семінарі «Хвороби риб та гідробіонтів», який проводився Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в м. Полтава.

Мета семінару – підвищення рівня обізнаності та систематизації знань щодо профілактики та лікування хвороб риб та гідробіонтів.

Серед спікерів – Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Білоцерківський національний аграрний університет, Сумський національний аграрний університет, Інститут зоології ім. Шмальгаузена, ПНУ «Науково-дослідний  інститут єдиного здоров’я» та виробничі підприємства.

Під час семінару спікери поділилися цінним практичним досвідом щодо методів та заходів діагностики, профілактики та лікування хвороб риб і гідробіонтів, а саме:

  • організації лабораторних досліджень в системі епізоотичного нагляду за паразитарним хворобами риб;
  • особливостями застосування  лікувально-кормових  сумішей (ЛКС) для лікувально-профілактичних  обробок риби;
  • основними  ветеринарно-санітарними заходами для профілактики  інфекційних хвороб риб;
  •  основними методами дослідження паразитарних хвороб риб.