Бериславщина: зняття карантинних обмежень щодо сказу тварин

24 червня 2024 року фахівці Бериславської районної державної лікарні ветеринарної медицини прийняли участь у засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бериславській районній державній адміністрації.

На порядку денному – стан виконання Плану комплексних заходів щодо ліквідації сказу тварин на території селища Нововоронцовка  Нововоронцовської територіальної громади Бериславського району.

За період проведення оздоровчих заходів у неблагополучному пункті фахівці Бериславської районної державної лікарні ветеринарної медицини провели 669 профілактичних щеплень проти сказу, в тому числі: 374 собаки, 279 котів та 16 голів дрібної рогатої худоби.

Відтак, за підсумками засідання ДНПК було прийнято рішення про зняття карантинних обмежень щодо сказу тварин з території селища Нововоронцовка Нововоронцовської територіальної громади Бериславського району з 24 червня 2024 року.

Варто зазначити, що фахівці ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та підпорядкованих державних установ постійно проводять широку роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення виникнення та поширення інфекційних хвороб, в тому числі спільних для тварин і людей.

Тож попри складні умови війни у регіоні, забезпечення епізоотичного благополуччя було і залишається на постійному контролі Головного управління  Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Довідково: Сказ – це небезпечне інфекційне захворювання та спільне для людей і тварин.

Вкотре наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім собакам і котам, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно лише звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вашого регіону.