Бериславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує щодо нових випадків сказу тварин!!!

УВАГА!!! З початку 2023року території Бериславського району  виявлено десять випадків  захворювання на сказ тварин. Станом на 24.11.2023 оголошено 6 неблагополучних пунктів на сказ тварин:

– 2 ОСГ-  смт Нововоронцовка,  Нововоронцовської ОТГ;

– 3 ОСГ-  с. Безводнє, с.Біла Криниця,  смт Велика Олександрівка Великоолександрівської

ОТГ;

– 1 ОСГ -с. Пригір’я Кочубеївської ОТГ(1 ОСГ) Бериславського району.

Розроблено та затверджено Плани комплексних заходів щодо ліквідації сказу тварин та недопущення розповсюдження захворювання на територію Бериславського району. Згідно Плану заходів, проведено подвірні обходи, ветеринарний огляд, реєстрацію собак та котів, що утримуються на території вище вказаних населених пунктів, здійснено подвірне щеплення собак та котів проти сказу, інших сприйнятливих тварин в загрозливій зоні. Ситуація тримається на конртолі..

З початку  року Бериславською  районною державною лікарнею ветеринарної медицини щеплено  проти сказу: собак 9403гол., котів-4267гол., ВРХ -73 гол., ДРХ-8 гол. Для профілактичної і вимушеної вакцинації тварин проти сказу використовується вітчизняна антирабічна інактивована вакцина «Рабістар».

Мешканцям населених пунктів району необхідно віднестись з  відповідальністю до даної ситуації з усвідомленням небезпеки захворювання на сказ як домашніх улюбленців, так і самої людини.

Сказ є особливо небезпечною хворобою, спільною для тварин та людини.  На сьогоднішній день  невідомо жодного офіційно підтвердженого випадку, коли  б хвора на сказ тварина або людина залишилася живою. Тому сказ краще попередити, а ніж лікувати.

Джерелом інфекції можуть бути дикі тварини (лисиці, вовки, куниці та інші),  домашні тварини (коти, собаки), а також велика та дрібна рогата худоба (корови, коні, вівці), кажани. Найбільш небезпечні укуси дикими тваринами. Інкубаційний період становить від 7 днів до 1 року  і залежить від локалізації укусу, вірулентності вірусу та стану імунної системи людини. Найбільш небезпечні укуси в області голови, кисті, обличчя. Вірус сказу з’являється в слині хворих тварин за 7-10 днів до появи клінічних ознак хвороби. На цьому базуються терміни ветеринарного спостереження за твариною, яка покусала людину. Якщо тварина залишається живою протягом 10 днів з монету укусу або сказ виключено лабораторно, то антирабічні щеплення не призначаються. Важливо не вбивати тварин, а забезпечити спостереження за ними.

Основними джерелами сказу, на даний час, відповідно актів епізоотичного обстеження  є лисиці. Ситуація щодо сказу ускладнюється  у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії.

Відтак, через бойові дії збільшилася чисельність бродячих та здичавілих собак та котів, а призупинення полювання призвело до різкого зростання чисельності лисиць через – природного резервуару сказу.

Пам’ятайте:

Тільки при своєчасному застосуванні антирабічних препаратів гарантований повний захист від захворювання на сказ!

Тому дуже важливо, щоб люди усвідомлювали, що  СКАЗ – це небезпечно!!!