Бериславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує щодо профілактики грипу та ГРВІ

З початком холодів, розпочався епідсезон (період сезонної підвищеної захворюваності) на  грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. З цього часу і до початку весни зростає насторога медичних працівників до ГРВІ  та COVID -19 і вживаються заходи, направлені на профілактику цих інфекцій.

За офіційними даними рівень захворюваності на ГРВІ включно з COVID -19 в Україні на 21,1 % нижче епідемічного порогу, в області захворюваність теж невисока, що обумовлено, в першу чергу, обмеженою можливістю реєстрації пацієнтів з ГРВІ у зв’язку з воєнною агресією з боку рф.

До гострих респіраторних вірусних інфекцій відносять вірусні інфекційні захворювання (грип, парагрип, адено-, пікорна-, корона- рео-, та інші), які мають подібні ознаки, такі як: раптовий початок, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури до 38  °С і більше, кашель, нежить, в окремих випадках – блювота та пронос. Грип та COVID -19 становлять  найбільшу загрозу, адже можуть ускладнюватись пневмонією, що інколи приводить до смерті хворого за 4-5 днів.

ГРВІ передаються повітряно-краплинним шляхом (вірусні частинки разом з частинками слизу, мокроти передаються від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання при тісному контакті на відстані до 2 метрів).

Контагіозною (заразною) є хвора людина навіть із легкою формою захворювання протягом усього періоду проявів симптомів – це, в середньому – сім днів.

     Щоб попередити зараження ГРВІ потрбно:

  • Уникнути контакту з особами з ознаками респіраторних захворювань;
  • Обмежити відвідування місць великого скупчення людей ;
  • Часто провітрювати приміщення;
  • Мити руки з милом;
  • Не торкатись очей, носа , рота немитими руками;
  • Прикривати ніс і рот під час чхання або кашлю серветкою або одягати маску під час перебування в приміщенні з іншими людьми;
  • Триматись подалі від людини з проявами захворювання на відстані не менше двох метрів;
  • Не займатись самолікуванням, звернутись до сімейного лікаря при перших ознаках інфекції;
  • Отримати щеплення від грипу та COVID -19 .

Найкраща профілактика грипу – це щорічна вакцинація, яка зменшує ризик захворюваності та ризик серйозних ускладнень та смерті. Вакцинуватись краще напередодні грипозного періоду, але якщо такої можливості не було можна отримати щеплення протягом всього періоду.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Основними групами ризику є: медичні працівники, вагітні, літні люди, особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, порушення обміну, особи, що перебувають у спеціалізованих колективах, персонал дошкільних закладів, шкіл, тощо.

Бережіть себе та своїх близьких.