Технічний регламент безпечності дитячих іграшок

Від 2012 року в Україні запроваджено нову систему оцінки якості іграшок. Для цього розроблено нормативну документацію — технічний регламент безпечності іграшок. Технічний регламент — сучасна процедура підтвердження оцінки відповідності, що прийшла на заміну сертифікації.

Після проходження процедури оцінки відповідності виробником, імпортером на іграшку має бути нанесене відповідне маркування, зокрема знак відповідності технічним регламентам, який має вигляд незамкненого з правого боку основного кола, всередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника.

Знак відповідності технічним регламентам повинен наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку (ярлик) або пакування та бути видимим, розбірливим і незмивним. У разі, коли іграшка дрібна або складається із дрібних частин, знак відповідності може наноситися на етикетку (ярлик) або супровідну листівку. Якщо іграшка продається в демонстраційному пакуванні та нанесення знака відповідності на іграшку є технічно неможливим, він може наноситися на демонстраційне пакування. Якщо знак відповідності є невидимим через пакування іграшки, то він наноситься додатково на пакування.

Якщо при купівлі дитячих товарів у магазинах області у вас виникають сумніви щодо безпечності продукції, ви маєте право звернутися за допомогою до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області: вул. Старообрядницька, 34, м. Херсон, тел.: (0552) 26 36 06, 0913319890.