На захисті прав споживача

До сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області надійшла скарга від мешканки міста Херсона щодо заборгованості за послуги газопостачання. Зі слів споживача, заборгованість виникла з незрозумілих для неї причин.

Відповідно до погодження Державної регуляторної служби України, спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведено позаплановий захід щодо дотримання законодавства про ціни та ціноутворення в частині надання послуг газопостачання.

Згідно з пунктом 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем (далі Кодекс), затвердженого постановою національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 року № 2494, споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов’язаний щомісяця, станом на 01 число місяця, знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти діб, тобто до 05 числа включно, надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу. У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу, фактичний об’єм розподілу та споживання природного газу по об’єму споживача за розрахунковий період визначається оператором ГРМ на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача.

Відповідно до пункту 2 глави 5 розділу VI Кодексу споживач зобов’язаний самостійно контролювати власне газоспоживання.

Розглядом скарги встановлено, що споживачем не надавалась інформація про щомісячне використання природного газу, тому нарахування здійснювалось за плановими величинами середньомісячного споживання природного газу.

У ході перевірки на адресу споживача було направлено представника для зняття фактичних показань лічильника. На підставі акту обстеження та даних розрахункової книжки про щомісячне використання природного газу, проведено відповідні коригування.

За інформацією Управління соціального захисту населення Новокаховської міської ради проведено перерахунок компенсації існуючої пільги (Учасник бойових дій – 75%) з листопада 2016 року, в результаті чого заборгованість по особовому рахунку споживача відсутня.