Моніторинг реалізації вершкового масла

На сьогодні для здешевлення продукту та збільшення його товарообігу низка українських молочних підприємств вдаються до фальсифікації продукції, серед якої найчастіше підроблюють вершкове масло. За заявою вітчизняних експертів на підставі проведених масштабних досліджень – більше ніж половина вершкового масла українських виробників є фальсифікатом з використанням немолочних жирів. Відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” фальсифіковане масло є небезпечним харчовим продуктом, який має шкідливий вплив на здоров’я людини та є непридатним для споживання.

На масло в Україні є стандарт, згідно з яким цей продукт має бути виготовлений суто з молочних інгредієнтів. А це означає, що в маслі має бути тільки молочний жир, тобто лише натуральні молочні вершки.

Тоді з чого ж виробляється українське масло? На жаль, дослідження показало, встановити, що додають виробники часто просто не можливо. А це означає, що в складі продукту може бути не тільки відносно безпечна пальмова олія, але й продукти хімії.

У зв’язку з цим працівниками Великоолександрівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проводиться моніторинг на підконтрольній території щодо реалізації масла солодковершкового.  На сьогоднішній день проведено збір інформації на 63 об’єктах, які займаються реалізацією харчових продуктів. З обігу вилучено 93 пачки, а це 21,2 кг небезпечного харчового продукту. Продовжується робота по збору інформації щодо виробників масла солодковершкового та вилучення з обігу фальсифікованого продукту, який потім утилізують.

Та як же покупцю розпізнати підробку на полиці магазину? Заморожений брикет масла, якщо він зберігається за мінусової температури, завжди твердий, як дошка. А от якщо в продукті є домішки рослинної олії, то навіть за мінусової температури він все одно буде не надто твердим і при натисканні на нього залишиться слід. За кольором вершкове масло повинно бути світло-жовтим або жовтим. Консистенція масла має бути однорідною, пластичною, щільною. Поверхня на розрізі – блискуча або слабко блискуча, суха. Також може бути недостатньо щільна і пластична поверхня з матовою поверхнею на розрізі і поодинокими краплями. Запах і смак – чистими, яскраво вираженими, вершковими з присмаком пастеризації. Утім, стовідсотково дізнатись, чи масло справжнє, можна тільки за допомогою лабораторних досліджень.