Інформація про епізоотичну ситуацію щодо грипу птиці та проведення заходів з локалізації та ліквідації збудника захворювання на території Генічеського, Каховського та Каланчацького району Херсонської області

Протягом останніх місяців спалахи грипу птиці та хвороби Ньюкасла зареєстровані серед диких та перелітних птахів у таких країнах східної та західної Європи: Румунія, Польща, Угорщина, Болгарія, Нідерланди, Швейцарія, Австрія, Німеччина.

На території Херсонської області грип птахів реєструвався у 2009 році.

З початку введення карантину на території с. Новоолександрівка Каланчацького району, с. Новодмитровка Генічеського району, с. Цукури та мисливських угіддях Н-Каменської сільської ради Каховського району Херсонської області проводяться заходи по ліквідації захворювання.

В усіх дворах особистих селянських господарств інфікованої зони проведено стемпинг аут всієї птиці;
спалювання трупів птиці проведено на спеціально виділених місцях;

проводиться облік птиці в буферній зоні та зонах спостереження;

де була вилучена птиця проводиться дезінфекція приміщень та вигульних майданчиків.

на карантинних постах обов’язково проводиться обробка  автотранспорту деззасобами.

19 грудня 2016 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (протокол ДНПК від 19.12.2016 № 5) на якому Херсонську область оголошено загрозливою зоною по високопатогенному грипу птиці  з метою недопущення поширення захворювання на благополучні території та забезпечення епізоотичного благополуччя птахівництва України.

Тимчасово заборонено обіг (сертифікацію) та переміщення птиці,  сировини та продукції з неї  із загрозливої щодо грипу птиці зони.

Обмеження щодо переміщення птиці, сировини та продукції з неї  із загрозливої зони можуть бути переглянуті за результатами епізоотичних обстежень господарств вказаної зони та підтвердження дотримання вимог «закритого» режиму, результатів лабораторного контролю та епізоотичної ситуації щодо грипу птиці.

На період карантину по грипу птиці заборонено полювання на дику птицю на всій  території Херсонської області.

Необхідно провести облік чисельності птиці в птахогосподарствах, приватному секторі та інших місцях знаходження птиці, яка утримується у неволі, а також провести облік свиней та котів тому що ці види являються переносниками вірусу грипу людині.

Протокол №5 19 12 2016