До уваги виробників томатів та суб’єктів господарювання, що планують їх експорт до країн Європейського співтовариства

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області в черговий раз інформує, що відповідно до п. 25.7.2. додатку ІV, частини A розділу I Директиви Ради 2000/29/ЄС від 8 травня 2000 року (із змінами, внесеними згідно Виконавчої Директиви Комісії (ЄС) 2017/1279) від 14.07.17 року) експорт томатів до країн Європейського співтовариства (ЄС) можливий при дотримані певних вимог, а саме офіційному підтверджені, що плоди томатів:

-походять з країни, визнаної як вільна від Keiferia lycopersicella (Walsingham) відповідно до релевантних Міжнародних стандартів фітосанітарних заходів,

або

-походять з регіону, визнаного як вільний від Keiferia lycopersicella (Walsingham) у країні походження національною службою з захисту рослин, відповідно до релевантних Міжнародних стандартів фітосанітарних заходів, про що зазначається у фітосанітарному сертифікаті в графі «Додаткова декларація»,

або

-походять з місця виробництва, визнаного вільним від Keiferia lycopersicella (Walsingham) національною службою з захисту рослин у країні походження на підставі офіційних перевірок та обстежень, проведених протягом останніх трьох місяців до експорту, і про що зазначається у фітосанітарному сертифікаті в графі «Додаткова декларація».

З огляду на зазначене, експорт томатів до країн Європейського співтовариства можливо здійснювати із місць виробництва або виробничих ділянок, визначених відповідно до ст. 31 Закону України «Про карантин рослин» та Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 7.08.2012 № 487.

Форма заяви та процедура затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 7.08.2012 №487

(http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1444-12), розмір плати за обстеження посівів сільськогосподарських культур щодо виявлення карантинних організмів для надання та/або підтвердження статусу місця виробництва або виробничої ділянки на вимогу особи, що здійснює виробництво об’єктів регулювання, передбачених Законом України «Про карантин рослин», затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1348 (додаток 1)

(http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1348-2011).

Для встановлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки вільної від відповідного шкідливого організму суб’єктом господарювання до територіального органу Держпродспоживслужби подається:

1. Заява про встановлення та/або підтримання офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів (додаток 1 до Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 7.08.2012 № 487). У додатковій інформації заяви необхідно зазначити перелік шкідливих організмів, відносно яких планується офіційно встановити вільне місце виробництва або виробничу ділянку.

2. Копія плану земельної ділянки (витягу з документації із землеустрою), на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

3. Копія документа, який засвідчує право власності або користування (у тому числі оренди) на земельну ділянку, на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

4. Документ, що підтверджує внесення плати за обстеження посівів сільськогосподарських культур, плодових культур, розсадників, промислових садів, присадибних ділянок та лісосмуг щодо виявлення карантинних організмів для надання та/або підтвердження статусу місця виробництва або виробничої ділянки на вимогу особи, що здійснює виробництво об’єктів регулювання, передбачених Законом України «Про карантин рослин», розмір плати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. № 1348 (додаток 1).

За результатами проведених заходів, пов’язаних зі встановленням та/або підтриманням статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, відповідно до Порядку, присвоюється реєстраційний номер місцю виробництва або виробничій ділянці, вільних від регульованих шкідливих організмів чи одного шкідливого організму, або надається обґрунтована відмова.

Більш детальну інформацію щодо здійснення вище зазначених заходів, можна отримати в Управлінні фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою:

м. Херсон, вул. Старообрядницька, 34; тел. (0552) 26-36-13.