У Держпродспоживслужбі України нарада на тему: «Актуальні питання здійснення державного нагляду у сфері санітарного законодавства»

12-13 червня Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа обговорив разом із фахівцями Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби та представниками структурних підрозділів територіальних органів Держпродспоживслужби в областях та місті Києві актуальні питання здійснення державного нагляду у сфері санітарного законодавства.

У заході також взяв участь перший заступник генерального директора з нагляду за інфекційними хворобами Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Віктор Ляшко.

Як наголосив Володимир Лапа, серед найбільш вагомих завдань, які стоять перед фахівцями санітарно-епідеміологічного напряму, є забезпечення стабільної санітарно-епідемічної ситуації в літній період, проведення оздоровчої кампанії та здійснення лабораторних досліджень (випробувань).

Віктор Ляшко обговорив із учасниками семінару шляхи реформування системи громадського здоров’я та питання співпраці Держпродспоживслужби та МОЗ.

Начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Алла Григоренко відзначила, що наразі перед Держпродспоживслужбою стоїть завдання посилення кадрового потенціалу і залучення висококваліфікованих фахівців до роботи в Службі на всіх рівнях для максимально ефективного виконання всіх завдань, які стоять перед фахівцями територіальних управлінь Держпродспоживслужби.

Учасники також обговорили питання підвищення кваліфікації фахівців Управлінь державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та місті Києві, можливість надання фахівцям санітарно-епідеміологічного нагляду статусу «державний інспектор», розробку ІТ-системи для підвищення кваліфікації спеціалістів Держпродспоживслужби, нові методики розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) тощо

Зі співдоповіддю по питанню «Підготовка проведення оздоровлення та відпочинку у 2018 році. Проблемні питання» виступив начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Тарас Година-Арюпін. Зокрема, він акцентував увагу на новаціях в роботі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, які впроваджені нинішнього року. А саме – активізації співпраці зі ЗМІ, розміщення нових вкладинок на офіційному сайті Головного управління «Оздоровча кампанія» з щоденно оновленою інформацією, створення постерів та установка на теренах області білбордів з адресою та телефонами Служби, розроблення пам’яток для батьків при виборі оздоровчого закладу для дитини.