Гарячі новини

Гарячі новини

6.08.2018 р.

Про проведення позапланових перевірок дитячих оздоровчих закладів

                        

Фахівцями Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Скадовського та Генічеського районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області з 30.07.2018 по 03.08.2018 року, на виконання доручення Прем’єр-Міністра України Гройсмана В.Б. від 17.07.2018 року №29476/0/1-18 та відповідно до листа Держпродспоживслужби від 19.07.2018 року № 602-121-4/5142, проведені позапланові перевірки позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку в м. Скадовську: ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» ЗАТ «Укрпрофздоровниця», КП «Дитячий заклад санаторного типу «Таврія» Херсонської обласної ради, ДОТ «імені Ю.О. Гагаріна Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ», ПП «ПЗОВ «Романтик», ДОТ «Веселка» ПП «Юг-СК», КПЗ ДОТ «Слава», ТОВ ДОЦ «Червоні вітрила», ВП «ХЦПР ХМР ПЗОВ «Оздоровчий табір ім. І. Голубця», ПЗОВ ДОТ «Аврора», ТОВ «ДЛОК «Сузір’я Таврії»; в Генічеському районі: ДЗОВ «Альбатрос» ТОВ «Соціальні ініціативи Криворіжжя», ДОЗ «Гренада» ТОВ «Накра», КЗ ДЗОВ «Орльонок» Солонянського району, ДЗОВ «Приморський» ТОВ «Соціальні ініціативи Криворіжжя», філії ДОЗ «Сокіл» Запорізької територіальної профспілкової організації.

У ході проведення вищезазначених заходів нагляду, перевірено забезпечення створення безпечних умов для перебування дітей в оздоровчих закладах у відповідності до вимог санітарних норм, здійснення заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я дітей, організацію медичного обслуговування. Особлива увага при перевірках приділялася забезпеченню дітей якісним і безпечним харчуванням, а саме: здійснювався контроль за роботою холодильного та технологічного обладнання, за санітарним станом приміщень харчоблоків, дотриманням температурних умов та термінів зберігання продуктів харчування, наявністю відповідної супровідної документації на харчові продукти, веденням документації з організації харчування, виконанням затверджених норм харчування і т.ін.

Під час перевірок здійснено відбір проб харчових продуктів та змивів з обладнання та інвентарю для лабораторних досліджень.

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області надавалася консультативна та роз’яснювальна робота серед керівників і персоналу дитячих закладів щодо забезпечення дотримання вимог у сфері безпечності харчових продуктів та санітарно-гігієнічних вимог з метою забезпечення здорового і безпечного оздоровлення та відпочинку дітей.

За результатами позапланових перевірок керівникам дитячих оздоровчих закладів будуть надані приписи по усуненню виявлених порушень вимог законодавчих та нормативних актів.

 

3.08.2018 р.

Харчування дітей – під контролем

                                   

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 17.07.2018р. у Генічеському районі посилено державний нагляд за організацією оздоровлення та відпочинку дітей в позаміських таборах.

Особлива увага приділяється безпечності та якості харчування дітей.

З цією метою в кожному закладі фахівцями Генічеського районного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проводиться державний лабораторний контроль роботи їдалень та якості приготування страв.

 

Новини з Великоолександрівського району

                               

На базі Борозенського ЗЗСО Борозенської сільської ради розпочинається робота пришкільного табору відпочинку, в якому буде працювати загін з поглибленим вивченням англійської мови, координатором якого є канадський волонтер. Цей захід відбудеться завдяки здобутій серед 20 закладів освіти перемозі представників від Херсонщини у Всеукраїнському проекті «Мовні табори з волонтером» компанії GoCamp.

Згідно з графіком роботи волонтера з Канади, відкриття табору перенесено на серпень місяць.

Фахівцями Великоолександрівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області на виконання наказу проведена позапланова перевірка пришкільного табору відпочинку «Дружба» Борозенського ЗЗСО на предмет дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів з відбором проб для лабораторних досліджень. Відібрано 20 змивів на бактерії групи кишкової палички, 10 змивів на БГКП, ЗМЧ, золотистий стафілокок, сальмонельоз, 2 проби води на мікробіологічні показники та 2 проби води на санітарно – хімічні.

При перевірці зверталася увага на санітарний стан харчоблоку, забезпеченість холодною та гарячою проточною водою, холодильним, технологічним обладнанням, наявність миючих, дезінфікуючих засобів. Переглянуто перспективне двотижневе меню з картотекою страв та аналізом виконання норм харчування, режими дня, режими харчування, склад сухого пайку, тощо Проведена бесіда щодо профілактики гострих кишкових інфекцій.

 

30.07.2018 р.

Заклади відпочинку без дозвільних документів на території Голопристанського району

                               

Відповідно до вимог Законів України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 04.09.2008 № 375-YІ, «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від 18.05.2017 № 2042- YІІІ, «Про основні принципи та вимоги безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 р. № 771, «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 р. № 4004-ХІІ, Державних санітарних норм та правил «Розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів» затверджених наказом МОЗ України від 19.06.1996 р. № 172, на виконання розпоряджень голови Херсонської ОДА від 22.02.2018 № 135 «Про забезпечення підготовки та проведення в області курортно-туристичного сезону 2018 року» від 02.04.2018 р. № 250, «Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017 року та підготовку до оздоровчого сезону 2018 року», для відкриття та функціонування закладу оздоровлення/відпочинку дорослих керівники повинні отримати акт приймання закладу (ф.316/0), який підтверджує стан готовності закладу оздоровлення/відпочинку до відкриття, можливість якісного та безпечного відпочинку. Робота закладів оздоровлення/відпочинку дорослих повинна розпочинатись тільки за наявності акту на відкриття закладу (ф.316/0) та створення належних умов для відпочинку, охорони життя і здоров’я, якісного харчування, санітарно-епідемічного благополуччя.

Однак, на території Голопристанського району в 2018 році без отримання дозвільної документації на відкриття надають послуги відпочинку/оздоровлення наступні заклади:

– «Дельфін» КП Київавтодор, с. Приморське, вул. Чорноморська, б/н;

-«Каштан» ПП «Корал», с. Приморське, вул. Чорноморська, б/н;

– База відпочинку «Каштан» КВКП «Побут-сервіс», с. Приморське, вул.

 Чорноморська, б/н;

– «Чорноморське узбережжя» «Каштан 2» ПАТ «Нікопольський завод феросплавів», с. Приморське, вул. Приморська,б/н;

– «Чорноморське узбережжя» «Каштан 1» ПАТ «Нікопольський завод феросплавів», с.      Приморське, вул. Приморська,б/н;

– ГК «Прем’єра» ТОВ «Енергоснаб», с.Залізний Порт, вул. Шкільна,8;

– База відпочинку ПП «Мрія» КВКП «Побут-сервіс», с.Залізний Порт,

   вул. Морська,б/н;

– База відпочинку «Монтажнік», с. Приморське, вул. Чорноморська, б/н;

– База відпочинку «Морська фортеця», с. Приморське, вул. Чорноморська, б/н;

– База відпочинку «Біла Акація», с. Приморське, вул. Приморська, б/н;

– База відпочинку «Вікторія», с. Приморське, вул. Чорноморська, б/н;

– База відпочинку «Веселка», с. Приморське, вул. Чорноморська, б/н;

– База відпочинку «Гідротехнік», с. Приморське, вул. Приморська, б/н;

– База відпочинку «Кактус», с. Приморське, вул. Чорноморська, б/н;

– База відпочинку «Монтажник», с. Приморське, вул. Чорноморська, б/н;

– База відпочинку «Розмай», с. Приморське, вул. Чорноморська, б/н;

– База відпочинку «Нептун», с. Приморське, вул. Приморська, б/н;

– База відпочинку «Морська фортеця», с. Приморське, вул. Приморська, б/н.

Таким чином, стан готовності цих закладів та умови безпечності перебування в них невідомі.

Враховуючи можливість виникнення епідемічних ускладнень у вигляді спалахів гострих кишкових захворювань, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області направлені листи до Нацполіції та ГУ СБУ в Херсонській області.

 

25.07.2018 р.

Дитячі заклади відпочинку у Генічеському районі під контролем фахівців Держпродспоживслужби

                     

Фахівцями Генічеського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області забезпечується здійснення заходів контролю щодо перевірок дитячих закладів відпочинку та оздоровлення з питань дотримання безпечного харчування і санітарних вимог.

У 2018 році в районі відкрито та функціонує 10 позаміських таборів, в яких наразі оздоровлено 5290 дітей.

Станом на 20.07.2018 року за заявами керівників та власників позаміських оздоровчих закладів проведено 53 позапланові перевірки позаміських таборів для дітей. Здійснена оцінка стану якості та безпечності оздоровлення і відпочинку дітей, зокрема організації їх харчування. Виявлені недоліки та порушення доведені до відома керівників та власників з метою їх усунення та недопущення в подальшому.

В оздоровчих закладах проводився державний лабораторний контроль стану об’єктів навколишнього середовища, а саме: води відкритих водойм (25 проб), води питної на фізико-хімічні та бактеріологічні показники (132 проби), змивів на виявлення БГКП (920), грунту (68 проб), харчових продуктів (30 проб), овочів на нітрати та на паразитологію (40 проб).

У відповідності наказу Головного управління ДПСС в Херсонській області від 07.11.2017 №988 «Про впровадження засобів відеофіксації» всі перевірки відеозадокументовані.

 

Новини з Голопристанського району

                         

Фахівцями Голопристанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області під час здійснення заходів державного санітарно-епідеміологічного нагляду в курортних населених пунктах в обов’язковому порядку проводиться моніторинг санітарного стану пляжних зон та зони рекреації.

Так, 24.07.18 за участю директора комунального підприємства

Новофедорівської сільської ради проведено моніторингове обстеження пляжів с. Залізний Порт. Під час обстеження особлива увага приділялась наявності урн для сміття в достатній кількості, вчасному прибиранню території пляжів, наявності переодягалень тощо.

За результатами проведеного моніторингового обстеження порушень санітарного законодавства не встановлено.

 

11.07.2018 р.

Новини з Генічеського району

Серед найбільш вагомих завдань, які стоять перед фахівцями Генічеського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області є забезпечення стабільної санітарно-епідеміологічної ситуації в літній період, проведення оздоровчої кампанії, у першу чергу серед дитячого населення.

У Генічеському районі функціонує 10 позаміських таборів для дітей. Всі заклади оздоровлення та відпочинку мають акти готовності до здачі в експлуатацію, що дало можливість забезпечити дітей належними умовами для оздоровлення, відпочинку, організації належного дозвілля та творчого розвитку.

Заклади оздоровлення та відпочинку укомплектовані кваліфікованими педагогічними, медичними працівниками, які пройшли обов’язковий медичний огляд.

Фахівці Генічеського районного управління, у відповідності до наказів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, беруть участь у проведенні перевірок стосовно дотримання вимог санітарного законодавства у позаміських таборах. Постійно проводиться контроль за належним дотриманням норм санітарно-епідеміологічного стану, повноцінним збалансованим харчуванням, забезпечення дітей якісними продуктами харчування, лікарськими засобами, лікувальними послугами, організацією змістовного дозвілля дітей, їх творчого розвитку, дотримання режиму дня, фізичного виховання та загартовування дітей.

Оздоровлено 5276 дітей, із них 2902 в таборах з денним перебуванням на базі загальноосвітніх шкіл Генічеського району. В усіх закладах здійснено лабораторні дослідження об’єктів середовища: проведено відбір проб води питної і відкритих водойм на фізико-хімічні та бактеріологічні показники, змивів, ґрунту гральних майданчиків на фізико-хімічні показники та паразитологію.

10.07.2018 р.

У Голопристанському районі триває курортно – туристичний сезон

З метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення у літній період 2018 року та недопущення виникнення серед відпочивальників групових захворювань на гострі кишкові інфекції, харчових та нехарчових отруєнь, Голопристанським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведено низку заходів.

Так, станом на початок липня проведені позапланові перевірки 25 закладів оздоровлення та відпочинку на узбережжі Чорного моря в с. Залізний Порт та в с. Приморське. За результатами проведених перевірок, 17 закладів отримали дозвіл на відкриття – акт приймання оздоровчих закладів для дорослих форма № 316/о. Перелік закладів, які отримали дозвіл Держпродспоживслужби можна переглянути на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області у вкладинці «Діяльність» – «Оздоровча кампанія 2018».

Також, активізована робота щодо виявлення закладів оздоровлення та відпочинку, які працюють та приймають відпочивальників без дозвільної документації Держпродспоживслужби. В результаті проведеного моніторингового обстеження с. Залізний Порт та с. Приморське було виявлено низку таких закладів. Завдяки проведеній роз’яснювальній роботі серед керівників (засновників) таких закладів щодо необхідності додержання порядку відкриття закладів, досягнуті певні результати – звернення стосовно отримання дозволу на відкриття закладу відпочинку та оздоровлення до Держпродспоживслужби наразі активно надходять.

Робота в цьому напрямку триває.

 

25.06.2018 р.

Оздоровлення у Великоолександрівському районі

Літо – найкраща пора року для відпочинку. І кожен прагне, щоб він пройшов яскраво, радісно і цікаво. У лісі, в мальовничому місці на березі річки Інгулець, що у Великоолександрівському районі, розташований дитячий оздоровчий табір «Орльонок».

З метою забезпечення безпечного в епідемічному відношенні відпочинку, працівниками Великоолександрівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведена позапланова перевірка ТОВ ДОЗ «Орльонок» на предмет дотримання вимог у сфері санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів з відбором проб для лабораторних досліджень і з відеофіксацією. У ході перевірки особлива увага зверталася на стан водопостачання та водовідведення, забезпечення холодильним та технологічним обладнанням, забезпеченість посудом та інвентарем, створення умов для проживання та дотримання особистої гігієни.

Акцентована увага на медичне обслуговування закладу, обладнання медичного кабінету, ізолятору, забезпечення медичними препаратами.

Погоджено перспективне двотижневе меню з картотекою страв та аналізом виконання норм харчування, режим дня та режим роботи, погоджені постачальники харчових продуктів, переглянута медична документація. Відібрано на дослідження 5 проб води на відповідність по мікробіологічних показниках, 5 проб води на відповідність по фізико-хімічних показниках, 60 змивів на бактерії групи кишкової палички.

За результатами перевірки підготовлено акт обстеження та видано акт приймання дитячого оздоровчого табору за ф. 318/о.

 

21.06.2018 р.

Моніторингове обстеження оздоровчих закладів сімейного типу в с. Залізний Порт та с. Приморське (Більшовик)

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час оздоровчого сезону 2018 року в області,  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області вживаються відповідні заходи. Так, 19.06.2018 року фахівцями Головного управління проведено моніторингове обстеження оздоровчих закладів (пансіонатів та баз відпочинку) в с. Залізний Порт та с. Приморське (Більшовик). Під час обстеження було виявлено понад 20 закладів, що розпочали функціонування без отримання актів прийому за формою №316/о, які надаються за результатами обстежень різними контролюючими службами, у т.ч. Держпродспоживслужбою, стосовно визначення їх готовності до початку оздоровчого сезону.

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області нагадує, що згідно з розділом 7 ДержСанПіН «Розміщення, улаштування та експлуатація оздоровчих закладів», затверджених наказом МОЗ України №172 від 19 червня 1996 року, передбачається перевірка готовності оздоровчого закладу до відкриття за участю територіальних органів Держпродспоживслужби не пізніше, ніж за 20 днів до першого заїзду відпочивальників, з наступним погодженням відповідного акту прийому оздоровчого закладу для дорослих за формою №316/о.

У разі подання суб’єктом господарювання заяви щодо проведення заходу державного нагляду, до оздоровчого закладу виходять фахівці Держпродспоживслужби та перевіряють дотримання відповідних санітарно-гігієнічних вимог, а саме: облаштування території оздоровчого закладу та місць для купання і відпочинку відповідно до санітарних норм, готовність мереж водопостачання та відведення, проведення необхідних лабораторних досліджень проб питної води та води акваторії пляжу в межах зони купання, наявність медичного забезпечення оздоровчого закладу, медичного огляду працівників тощо з подальшим погодженням акту за формою №316/о.

Наголошуємо, що отримання оздоровчим закладом акту прийому за формою №316/о свідчить про наявність в закладі відповідних умов для відпочинку.

Під час проведення моніторингового обстеження, фахівцями Управління проведена роз’яснювальна робота з керівниками (засновниками) оздоровчих закладів щодо необхідності додержання порядку відкриття закладів, керівники попереджені про персональну відповідальність за порушення вимог чинного законодавства.

У ході моніторингового обстеження пляжних зон досліджувалося питання відповідності територій вимогам санітарних правил. Порушень щодо утримання територій пляжів у с. Залізний Порт не було встановлено.

На території с. Приморське пляжі не облаштовані: відсутні тіньові навіси, роздягальні, урни для сміття, контейнерів для твердих побутових відходів недостатньо.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області в межах компетенції вжиті заходи реагування.

До уваги відпочивальників!

Надавайте, будь-ласка, перевагу закладам оздоровлення та відпочинку, які отримали погодження контролюючих служб, у т. ч. територіальних управлінь Держпродспоживслужби, аби мати гарантії щодо безпеки перебування та відпочинку в оздоровчому закладі.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своєї сім’ї!

 

18.06.2018 

Позапланові перевірки пришкільних таборів у відпочинку у Бериславському районі тривають

На виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області № 759 від 13 квітня 2018 року «Про державний нагляд (контроль) під час підготовки та проведення в області курортно-туристичного сезону 2018», а також наказу Головного управління №1648 від 11.06.2018 року «Про проведення позапланової перевірки», спеціалістами Бериславського районного управління проводяться позапланові перевірки пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей на предмет встановлення відповідності вимогам у сфері санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, з відбором проб для лабораторних досліджень.

У ході проведення позапланових перевірок обстежено 19 пришкільних таборів. Під час перевірок зверталася увага на умови зберігання харчових продуктів, дотримання термінів придатності, наявність супровідних документів.

На відповідність ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько – питного водопостачання» : для проведення досліджень станом на 12.06.2018 року відібрано по 10 проб на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники, а також 200 змивів на бактерії групи кишкової палички.

З начальниками таборів та медичними працівниками, відповідальними за організацію харчування,  проведена роз’яснювальна робота щодо санітарно-гігієнічних вимог до утримання приміщень та обладнання, дотримання особистої гігієни персоналом, вимог до безпеки постачання, якості умов зберігання продуктів харчування, продовольчої сировини та технології приготування страв.

На даний час лабораторні дослідження тривають. У разі надходження експертиз про невідповідність проб, вживатимуться додаткові заходи.

13.06.2018

База відпочинку «Блакитна затока» у Нововоронцовському районі готова прийняти відпочивальників

Літо – яскраве, різнобарвне. Червень не схожий на серпень, та й липень порадує око. Високе чисте небо, тепла прозора вода річки, стиглі фрукти, насичені кольори навкруги. Щоб все це відчули і побачили відпочивальники, а також задля їх безпеки, фахівцями Нововоронцовського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області з 2 по 3 травня 2018 року проведено перший етап перевірки – це збір інформації з метою отримання відомостей щодо дотримання санітарного законодавства бази відпочинку «Блакитна затока» ПАТ «ПВП «Кривбасвибухпром», під час якого встановлено низку порушень, на які було надано рекомендації по усуненню.

Згідно з повторно наданою заявою, з 12 по 13 червня 2018 року, відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, проведено позапланову перевірку щодо дотримання санітарного законодавства бази відпочинку «Блакитна затока» ПАТ «ПВП «Кривбасвибухпром» із застосуванням засобів відеофіксації.

За результатами позапланової перевірки, було надано акт приймання оздоровчого закладу для дорослих за ф. №316/о, яким підтверджено його готовність до курортно-оздоровчого сезону 2018 року

 

13.06.2018

Позапланові перевірки відпочинкових пришкільних таборів у Білозерському районі

З 24.05.2018 по 08.06.2018 фахівцями Білозерського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведені позапланові перевірки 35 відпочинкових пришкільних таборів при закладах загальної середньої освіти з відбором проб для лабораторних досліджень.

Всього відібрано 21 пробу питної води на фізико-хімічні показники та 21 пробу питної води на бактеріологічні показники, 420 змивів з обладнання та інвентаря харчоблоків

12.06.2018 р.

Розпочато перевірки закладів оздоровлення для дітей та дорослих у Каланчацькому районі 

Фахівцями Чаплинського міжрайонного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області відповідно до Законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та згідно із заявою суб’єкта господарювання проведено перевірку дитячого оздоровчого табору «Дивосвіт».

Літній оздоровчий табір «Дивосвіт»  розташований в екологічно чистій місцевості, на мальовничому березі Джарилгацької затоки Чорного моря, в селі Роздольне Каланчацького району. Оточений чудовим парком, заснованим наприкінці XVIII століття. Крони дерев захищають територію табору від прямих сонячних променів і створюють приємну прохолоду навіть у сильну спеку.

На території літнього табору «Дивосвіт», загальною площею у 2,5 га, розташовані одноповерхові корпуси із затишними кімнатами, простора їдальня, футбольне поле, ігрова та спортивні зали, кінозал, бібліотека, концертний майданчик та сцена. На території закладу обладнано плавальний скімерний басейн розміром 10х10 м, також є пляж на відстані 200 м.

Проектна потужність закладу розрахована на 200 дітей у 4 зміни. Заклад у повному обсязі укомплектований обслуговуючим персоналом, медичним працівником. Харчування дітей буде здійснюватися у їдальні закладу. Обладнано власний харчоблок. Харчоблок цілодобово забезпечений холодною та гарячою проточною водою, необхідним технологічним та холодильним обладнанням, інвентарем, вентиляцією та повним набором виробничих та складських приміщень.

Дитячий комплекс «Дивосвіт» надає збалансоване 5-ти разове харчування. Тут створені умови для повноцінного відпочинку та оздоровлення кожної дитини.

За результатами обстеження складено довідку щодо додержання суб’єктом господарювання вимог у сфері санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів. Акт приймання дитячого оздоровчого табору за ф. 318/о буде погоджено після отримання звітів лабораторних досліджень питної води та змивів з об’єктів середовища.

 

8.06.2018 р.

Підготовка пришкільних таборів до оздоровчої кампанії 2018 року на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

Питання здійснення заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я дітей, забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку, попередження спалахів гострих інфекційних хвороб і харчових отруєнь в організованих колективах, державного регулювання у сфері безпечності харчових продуктів, захисту життя, здоров’я та інтересів споживачів, організації належної підготовки систем життєзабезпечення в населених пунктах області до курортно-туристичного сезону 2018 року, знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

З початку підготовки до оздоровчої кампанії фахівцями Держпродспоживслужби взято участь у проведенні обстежень (перевірок) щодо дотримання вимог санітарного законодавства 408 таборів з денним перебуванням. Станом на 08.06.2018 року 403 табори з денним перебуванням отримали акти за формою 318/о.

До початку відкриття закладів відпочинку та під час функціонування фахівцями структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області в рамках заходів державного нагляду (контролю) здійснюються позапланові перевірки дитячих закладів відпочинку з відбором проб питної на відповідність вимогам санітарних правил за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками, змивів з об’єктів середовища.

Досліджено:

змивів з обладнання, рук та одягу працівників – 5100, з них позитивних – 57, що становить 1,1 %.

проб питної на відповідність вимогам ДСанПіН по бактеріологічним показникам – 255 проб, не відповідає вимогам – 10 (3,92%),

проб питної води на відповідність вимогам ДСанПіН: по санітарно-хімічним показникам– 255 проби, встановлено відхилення у 63,1% (161 проба) по сольовому складу.

За результатами дослідження змивів з об’єктів середовища з невідповідністю показників МУ по санітарно-мікробіологічному контролю керівникам закладів були надані приписи про усунення порушень, в яких запропоновано забезпечити якісне та в повному обсязі проведення заходів щодо поточної дезінфекції та генерального прибирання в приміщеннях закладу з використанням миючих і деззасобів, миття та обробки посуду з дотриманням інструкції, тощо, з контрольним відбором проб.

З метою приведення у відповідність води питної по показниках бактеріологічної безпеки проведені заходи по дезінфекції мереж та споруд водопостачання з контрольним відбором проб на лабораторне дослідження, а також при невідповідності якості води по санітарно-хімічних показниках запропоновано не використовувати водопровідну воду на об’єкті в питних цілях та забезпечити відпочиваючих /персонал/ відвідувачів питною водою належної якості у достатній кількості.

Закладами відпочинку отримано дозвіл на функціонування лише після забезпечення виконання пропозицій, які надані фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

 

8.06.2018 р.

У Нижньосірогозькому районі триває оздоровча кампанія 2018 року

З метою якісного, змістовного та безпечного проведення оздоровчої кампанії 2018 року, в травні місяці поточного року в Нижньосірогозькому районі було проведено комісійні обстеження стану готовності пришкільних таборів. 25 травня 2018 року всі 13 пришкільних таборів отримали акти приймання дитячого оздоровчого табору за формою №318/о, а вже з 1 червня на базі загальноосвітніх навчальних закладів району розпочали свою діяльність 13 пришкільних таборів відпочинку. У таборах працюють загони та зміни. Тривалість відпочинкової зміни становитиме 14 днів.

Фахівцями Нижньосірозького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведено позапланові перевірки пришкільних таборів відпочинку на предмет дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів з відбором проб для лабораторних досліджень. За результатами експертних висновків на адресу керівників 3 пришкільних таборів відпочинку вже було направлено приписи про усунення порушень та надані відповідні пропозиції за результатами лабораторного контролю.

В оздоровчий період значна увага приділяється також питанню організації відпочинку дітей як шкільного, так і дошкільного віку.

З 1 червня 2018 року дитячі дошкільні заклади району переведені на санаторно-курортні норми харчування. Під час відпочинку дітей до виховної роботи залучаються педагогічні працівники. Медичний контроль за станом здоров’я дітей, організацією харчування, дотриманням санітарно-епідеміологічного режиму у пришкільних таборах здійснюється медичними працівниками шкіл.

8.06.2018 р.

Позапланові перевірки пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей у Високопільському районі

На виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області № 759 від 13 квітня 2018 року «Про державний нагляд (контроль) під час підготовки та проведення в області курортно-туристичного сезону 2018», а також наказів Головного управління №1436 від 29.05.2018 та №1445 від 30.05.2018 року, 4 -5 червня 2018 року фахівцями Високопільського районного управління проведені позапланові перевірки пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей на предмет встановлення відповідності вимогам у сфері санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, з відбором проб для лабораторних досліджень. У ході перевірок обстежено 6 пришкільних таборів (4 табори Високопільської селищної ради ОТГ та 2 табори Кочубеївської сільської ради ОТГ).

Під час перевірок зверталася увага на умови зберігання харчових продуктів, дотримання термінів придатності, наявність супровідних документів та відповідність їх наявним продуктам, ведення медичної документації з харчування тощо.

Відібрано на дослідження проби питної води на відповідність ДСанПіНу 2.2.4-171-10: по 6 проб за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, а також 120 змивів на бактерії групи кишкової палички.

З начальниками таборів та працівниками, відповідальними за організацію харчування, була проведена роз’яснювальна робота щодо санітарно-гігієнічних вимог до утримання приміщень та обладнання, дотримання особистої гігієни персоналом, вимог до безпеки постачання , якості умов зберігання продуктів харчування, продовольчої сировини та технології приготування страв.

За результатами проведених перевірок готуються відповідні документи.

7.06.2018 р.

Літній відпочинок у Нововоронцовському районі стартував!

Літо та літні канікули – це той час, на який з нетерпінням очікує кожна дитина. Адже, саме цієї пори  діти мають змогу добре відпочити, розважитися та стати здоровішими, сильнішими, поповнити сили, зарядитися енергією.

У Нововоронцовському районі, згідно з дислокацією пришкільних таборів, відкрито 13 закладів, де відпочиває 501 дитина.

13 пришкільних таборів було обстежено комісійно, а також кожен заклад було обстежено позапланово з проведенням відбору проб на дослідження питної води на відповідність ДСанПіНу 2.2.4-171-10 за мікробіологічними та санітарно – хімічними показниками, змивів на бактерії групи кишкової палички.

При обстеженнях керівникам пришкільних таборів наголошувалося на виконанні  вимог  санітарного законодавства та законодавства щодо безпечності харчових продуктів, а також особлива увага приділялась умовам перебування дітей, організації харчування, якості та безпечності харчових продуктів та готових страв, умовам та термінам зберігання харчових продуктів. Харчування дітей забезпечено власними харчоблоками.

Також, проведена санітарно – освітня робота з начальниками таборів, працівниками харчоблоку, медичними працівниками щодо санітарних вимог до організації харчування, умов зберігання харчових продуктів, дотримання технології приготування страв, особистої гігієни.

Звернуто увагу керівників закладів на відповідальності за якість та безпеку харчування, попередження виникнення та розповсюдження кишкових інфекцій.

7.06.2018 р.

Обстеження пришкільних таборів відпочинку в Олешківському районі

Фахівцями відділу держаного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Цюрупинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 25 травня 2018 року № 1417 «Про проведення позапланової перевірки» на підставі заяв відділів освіти Великокопанівської, Виноградівської сільської ради та управління освіти Олешківської районної державної адміністрації розпочато позапланові перевірки пришкільних таборів відпочинку при загальноосвітніх школах м. Олешки та Олешківського району щодо дотримання вимог законодавства з відбором проб для лабораторних досліджень.

Станом на 6.06.2018 року проведено обстеження 9 закладів відпочинку. Під час обстежень фахівцями управління Держпродспоживслужби в першу чергу зверталась увага на виконання Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», створення належних санітарно – гігієнічних умов для перебування, виховання, організації якісного харчування дітей в оздоровчий період.

Проводилася санітарно – освітня та роз’яснювальна робота серед працівників харчоблоку з питань попередження спалахів гострих інфекційних хвороб і харчових отруєнь в організованих колективах.

6.06.2018 р.

У Великоолександрівському районі тривають позапланові перевірки пришкільних таборів

На виконання наказів Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонські області, у Великоолександрівському районі спеціалістами відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Великоолександрівського районного управління тривають позапланові перевірки пришкільних таборів з денним перебуванням дітей на предмет дотримання вимог у сфері санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів з відбором проб для лабораторних досліджень. 5 червня проведено перевірки у Новокам’янському НВК «ЗОШ І-ІІст.- ДНЗ», Новокубанському НВК «ЗЗСО-ЗДО», Чарівненському ЗЗСО І-ІІІ ст., Чкалівській ЗОШ І-ІІІ, Іщенській ЗОШ І-ІІІ ст.

Під час перевірок зверталася увага на умови зберігання харчових продуктів, дотримання термінів придатності, наявність супровідних документів та відповідність їх наявним продуктам, ведення медичної документації з харчування, тощо.

Відібрано на дослідження проби питної води на відповідність ДСанПіНу 2.2.4-171-10 за мікробіологічними та санітарно – хімічними показниками, змиви на бактерії групи кишкової палички. Готуються відповідні документи за результатами перевірок.

Також, проведена санітарно – освітня робота з начальниками таборів, працівниками харчоблоку, медичними працівниками щодо санітарних вимог до організації харчування, умов зберігання харчових продуктів, дотримання технології приготування страв, особистої гігієни. Акцентована увага на особистій відповідальності керівників закладів за якість та безпеку харчування, попередження виникнення і розповсюдження кишкових інфекцій.

6.06.2018 р.

В Іванівському районі розпочали роботу пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням

На території Іванівського району почали роботу 11 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням, які функціонуватимуть з 01.06.2018 по 14.06.2018 року. Тут планують відпочити 725 дітей.

Під час підготовки до функціонування, проведено обстеження 11 пришкільних таборів в складі комісій, а також кожен заклад обстежено позапланово з відбором проб.

При обстеженнях особлива увага приділялась умовам перебування дітей, а саме: облаштуванню ігрових та спальних кімнат, організації харчування дітей, якості та безпечності харчових продуктів та готових страв, умовам та термінам зберігання харчових продуктів. Харчування дітей забезпечено на власних харчоблоках.

Приділено увагу медичному обслуговуванню в таборах, яке забезпечено в кожному закладі, та безпеці дітей на пришкільних спортивних майданчиках,

У ході обстежень з персоналом таборів проводилися змістовні бесіди щодо профілактики захворювання дітей на кишкові інфекції, техніки безпеки, дотримання особистої гігієни персоналом, а також щодо неухильного дотримання вимог санітарного законодавства.

Перед відкриттям закладів до районного управління надано та погоджено режими роботи пришкільних таборів, примірні двотижневі меню, перелік постачальників харчових продуктів і продовольчої сировини.

За результатами комісійних перевірок керівникам закладів надано акти приймання пришкільних таборів з денним перебуванням за формою № 318/о.

5.06.2018 р.

У Генічеському районі стартував курортно-туристичний сезон 2018 року 

49 закладів оздоровлення та відпочинку надали заяви з метою відкриття та функціонування, у тому числі 24 пришкільних табори, 16 закладів оздоровлення та відпочинку дорослих з дітьми та 9 дитячих позаміських закладів оздоровлення та відпочинку.

За результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) у 43 закладах Держпродспоживслужба надала погодження на відкриття, а також на функціонування 37 закладів (24 пришкільних табори,6 дитячих позаміських закладів оздоровлення та відпочинку,7 закладів оздоровлення та відпочинку для дорослих з дітьми)

Наразі відпочивають 1532 дітей та 1280 дорослих з дітьми в закладах, які мають оцінку фахівців щодо відповідності вимогам законодавств санітарного і безпечності та якості харчових продуктів.

5.06.2018 р.

Оздоровчий сезон розпочато!

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області відповідно до Плану заходів щодо забезпечення державного нагляду (контролю) за підготовкою та проведенням в області курортно-туристичного сезону 2018 року, затвердженого наказом Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 13 квітня 2018 року № 759 «Про державний нагляд (контроль) під час підготовки та проведення в області курортно-туристичного сезону 2018 року» вживаються організаційні заходи для забезпечення ефективного оздоровлення і повноцінного відпочинку дітей, попередження спалахів гострих інфекційних хвороб і харчових отруєнь в організованих колективах.

Згідно заявленої дислокації, в області 443 заклади оздоровлення та відпочинку, серед них: 30 – позаміські, 4 -санаторного типу, 1 – дитячий центр, 408 таборів з денним перебуванням.

На підстави виданих розпоряджень районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування про створення комісій для здійснення перевірки оздоровчих закладів з питань підготовки та їх готовності до відкриття, функціонування в оздоровчий сезон 2018 року, фахівці управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області взяли участь у роботі комісій. Водночас, за заявами керівників органів місцевого самоврядування, закладів оздоровлення та відпочинку проводилися позапланові перевірки закладів оздоровлення та відпочинку.

Всього з початку підготовки до оздоровчої кампанії фахівцями Держпродспоживслужби станом на 31.05.2018 року взято участь у проведенні обстежень (перевірок) щодо дотримання вимог санітарного законодавства 406 таборів з денним перебуванням, 19 – позаміських закладів оздоровлення та 1 дитячого закладу оздоровлення санаторного типу.

З них 402 табори з денним перебуванням та 1 позаміський дитячий заклад оздоровлення санаторного типу отримали акти за формою 318/о. Не погоджено функціонування 4 пришкільним таборам у Новотроїцькому районі, у зв’язку з позитивними результатами лабораторних досліджень, а саме: змивів з об’єктів середовища, а також 19 позаміським закладам оздоровлення – у зв’язку з відсутністю даних про проходження медичного огляду та гігієнічного навчання персоналу, не укомплектованістю закладів медичними працівниками, не забезпеченістю проведення профілактичних дезінфекційних, дератизаційних заходів, невизначеністю постачальників харчової продукції, тощо. Підготовчі заходи тривають.

Питання здійснення заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я дітей, забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку, попередження спалахів гострих інфекційних хвороб і харчових отруєнь в організованих колективах, державного регулювання у сфері безпечності харчових продуктів, захисту життя, здоров’я та інтересів споживачів, організації належної підготовки систем життєзабезпечення в населених пунктах області до курортно-туристичного сезону 2018 року, знаходиться на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

5.06.2018

Завершена робота з підготовки пришкільних таборів відпочинку в Чаплинському та Каланчацькому районах

Згідно з дислокацією пришкільних таборів відпочинку в Чаплинському районі відкрито 19 закладів, де буде відпочивати 655 дітей, у Каланчацькому районі – 16 закладів на 700 дітей. Керівники пришкільних таборів отримали акти за формою № 318/о.

У закладах проведені поточні ремонти приміщень, спальні та ігрові кімнати облаштовані згідно з вимогами санітарного законодавства.

Для 8 пришкільних таборів Чаплинської селищної ради в повному обсязі закуплено технологічне обладнання (витяжні шафи, електроплити, електрошафи) та новий кухонний посуд.

Пришкільні табори укомплектовані медичними працівниками та аптечками першої допомоги. Режими роботи пришкільних таборів, примірні двотижневі меню, перелік постачальників харчових продуктів і продовольчої сировини погоджені з міжрайонним управлінням Держпродспоживслужби. Також, погоджені графіки екскурсій. Харчування дітей забезпечується безпосередньо на власних харчоблоках, тому основна увага зверталася на організацію харчування дітей відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.11.2004 року «Про затвердження норм харчування в навчальних і оздоровчих закладах», постачання харчових продуктів та вжиття необхідних заходів щодо профілактики виникнення гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь та токсикоінфекцій в пришкільних таборах відпочинку.

Одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики стосовно дітей – є забезпечення їх якісним оздоровленням та відпочинком. Відповідні заходи повинні бути спрямовані на поліпшення та зміцнення фізичного та психологічного стану і здоров’я дітей, відновлення їх життєвих сил, запобігання бездоглядності, створення умов для продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей.

Відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про основні принципи до безпечності та якості харчових продуктів», протягом оздоровчого періоду будуть проводитися позапланові перевірки пришкільних таборів у частині дотримання вимог в сфері санітарного законодавства та безпечності харчових продуктів з відбором проб води та змивів з технологічного та кухонного обладнання.

 

4.06.2018

Горностаївський пляж відкрито

За ініціативи Горностаївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області 1 червня проведено комісійне обстеження території селищного пляжу та зони відпочинку.

Станом на 1 червня 2018 року аварійно-рятувальною службою ГУ ДСНС України в Херсонській області проведено обстеження дна акваторії пляжу, про що складено акти та паспорт підводної частини пляжу.

Комбінатом комунальних підприємств проведено прибирання пляжної території, завезено 80 тонн піску, відремонтовано та пофарбовано 2 роздягальні та обладнання на дитячому ігровому майданчику, встановлено 4 сміттєзбірники, включено питний фонтанчик, який під’єднано до центральної водомережі. Облаштовано аварійно-рятувальний пост, де працюватимуть матроси – рятувальники, які пройшли відповідне навчання. Горностаївським міжрайонним відділом Херсонського обласного лабораторного центру проведено відбір та дослідження річкової води.

За рішенням комісії, річковий селищний пляж «Центральний» розпочне свою роботу від 4 червня поточного року.

1.06.2018 р.

Перевірка готовності пришкільних таборів у Каланчацькому районі

Канікули для дітей – період зміцнення здоров’я, нових знайомств та пригод. А ще – яскравих вражень, творчості, пізнання світу.

Одним із можливих варіантів відпочинку для малечі є пришкільний табір – це не просто місце перебування дитини в час, коли батьки працюють, а справжнє змістовне дозвілля для малечі з добре підготовленою програмою культурно-масових заходів та захоплюючими екскурсіями.

Для забезпечення належного рівня відпочинку дітей літньої пори з 21 травня 2018 року розпочалися перевірки роботи пришкільних таборів Каланчацької громади. До складу робочої групи з перевірки готовності до сезону відпочинку увійшли: Олена Руденко, провідний фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чаплинського міжрайонного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Оксана Єрмишко, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Каланчацької селищної ради та Євген Макортет начальник караулу 12 ДПРЧ головного управління ДСНС у Херсонській області, капітан служби цивільного захисту.

У ході роботи перевіряється:

– документація закладів відпочинку, дотримання законодавства щодо забезпечення умов оздоровлення та відпочинку дітей (тривалість зміни);

– стан санітарно – гігієнічних умов табору;

– дотримання правил безпечного перебування дітей у закладах відпочинку (заходи протипожежного захисту, правила безпеки на водних об’єктах) тощо;

– дотримання законодавства з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності;

– належний медичний супровід під час перебування дітей у пришкільному таборі.

Також, щоб вберегти дітей від травматизму та нагадати правила поводження на воді та в екосистемах для учнів шкіл були проведені лекції.

31.05.2018 р. 

У Каховському районі пройшов семінар-нарада з питань готовності дитячих садків до роботи у літній період

31.05.2018 року на базі відділу освіти Каховської районної державної адміністрації начальником Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Шелест Г.О. проведено семінар-нараду для керівників дитячих дошкільних навчальних закладів Каховського району з питань готовності дитячих садків до роботи в літній період, профілактики кишкових інфекцій та запобігання масових спалахів інфекційних захворювань, харчових отруєнь серед дітей організованих колективів.

Мета заходу зосередити увагу керівників дитячих дошкільних закладів на основних вимогах державного санітарного законодавства щодо облаштування і утримання дитячих садків, контролю за організацією харчування, безпечним перебуванням дітей в групових осередках і на ігрових майданчиках.

Під час наради Шелест Г.О. наголосила на основних недоліках при складанні перспективних двотижневих меню на літньо-осінній період; обов’язковість обліку виконання норм харчування та його оцінку; посилення профілактичних, протиепідемічних та дезінфекційних заходів; гігієнічне виховання дітлахів та прищеплення навичок дотримання особистої гігієни; проведення санітарно-освітньої роботи серед батьків з питань специфічної імунопрофілактики інфекційних захворювань.

У нараді взяли участь 38 осіб з числа керівників та медичних працівників дошкільних дитячих закладів району, які активно обговорили проблемні питання та поділилися досвідом їх вирішення.

31.05.2018 р.           

Новини з Горностаївського району

У ході підготовки до функціонування дитячих таборів відпочинку в літній період 2018 року на території району фахівцями Горностаївського районного управління було проведено низку позапланових перевірок закладів освіти, під час яких відібрано зразки питної води та змиви на бактеріальне забруднення й направлено до Херсонської регіональної державної лабораторії ім. Л.С. Ценковського для проведення необхідних досліджень.

Станом на 30.05.2018 розпочав свою роботу пришкільний табір відпочинку в селі Заводівка. Отримали дозвіл на відкриття ще 8 таборів відпочинку Горностаївської селищної ради, які розпочнуть свою роботу 1 червня поточного року.

 

31.05.2018 р. 

Позапланові перевірки пришкільних таборів у Великоолександрівському районі

У Великоолександрівському районі проводяться позапланові перевірки пришкільних таборів з денним перебуванням дітей на предмет дотримання вимог у сфері санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів з відбором проб для лабораторних досліджень.

31 травня 2018 року проведені перевірки у Великоолександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Великоолександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Трифонівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новодмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Малоолександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Давидівобрідській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Старосільскій ЗОШ І-ІІІ ступенів. Відібрані на дослідження проби питної води на відповідність ДСанПіНу 2.2.4-171-10 по мікробіологічним та санітарно – хімічним показниками, змиви на бактерії групи кишкової палички.

За результати перевірок готуються відповідні документи.

31.05.2018 р. 

Оздоровлення та відпочинок у Нововоронцовському районі

З початком курортно-туристичного сезону 2018 року у Нововоронцовському районі на даний час розпочали свою діяльність 13 пришкільних таборів відпочинку. Лише один заклад розпочне роботу з 01.08.2018 року – це пришкільний табір з денним перебуванням «Веселка» Дудчанського ЗОШП у зв’язку тим, що до діяльності цього табору будуть залучені волонтери з англомовних країн (Англія, Америка) відповідно до програми GoCamp.

На території району знаходяться місця відпочинку, які розташовані вздовж берегової зони Каховського водосховища та планують функціонувати у 2018 році:

  • база відпочинку для дорослих «Блакитна затока» ПАТ  «ПВП «Кривбасвибухпром», яка знаходиться в лісовій зоні с. Новоолександрівка. У пансіонаті є власний пляж, обладнаний тіньовими навісами, роздягальнями, літнім душем, спортивні та ігрові майданчики, зони відпочинку з тіньовими навісами, літні душові. Проведено позапланову перевірку на предмет дозволу на функціонування у 2018 році. На даний час надано всі необхідні документи стосовно приведення території закладу у відповідність до чинного законодавства;
  • КЗ «Дитячий оздоровчий табір ім. І.Бережного» знаходиться в лісовій зоні на відстані 5 км від села Новоолександрівка. Дитячий оздоровчий табір стаціонарний, функціонує з 1965 року. В оздоровчому таборі є власний пляж. Згідно з поданою заявою, заплановано позапланову перевірку табору. Перша оздоровча зміна 21 день має розпочатися з 18.06.2018 року, друга зміна відпочинкова 14 днів – з 12.07.2018р.;
  • в смт Нововоронцовка розташований пляж загального користування, який на даний час приводиться у відповідність – підготовлено фундамент для спортивної площадки, виготовляється по периметру пляжу парапет, також готуються місця для пішохідних алей та проведено дискування пляжу і завезено 60 тонн піску.

31.05.2018 р.

Пляж у Новій Каховці готовий до прийому відпочивальників

31 травня 2018 року згідно розпорядження міського голови від 10.05.2018 року №167-р «Про підготовку купального сезону 2018 року», з метою впорядкування місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, розміщених на території Новокаховської міської ради, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 березня 2002 року №234 «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах», комісією, до складу якої входив фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Новокаховського міського управління, проведено перевірку міського пляжу в районі літнього кінотеатру, водно-спортивної бази «Катрін», яхт-клубу «Maxim marine».

У процесі перевірки встановлено, що заклади провели підготовчі роботи та готові до роботи в літній період. Так по міському пляжу, який знаходиться на обслуговувані у КП «НК Екосервіс» виконано обстеження й очищення дна акваторії пляжу, обладнано рятувальний пост та уточнені межі зони його відповідальності, проведено ремонт приміщення та здійснена комплектація працівниками рятувального поста та медичного пункта, комплектація рятувальними засобами та аптечки з надання першої допомоги, забезпечена наявність дезинфікуючих засобів для використання в медпункті та для дезинфекції роздягалень та туалетних, виставлені буї, встановлений стенд для розміщення інформаційних матеріалів. У процесі підготовки проведено завезення чистого піску на територію пляжу, ремонт та пофарбування обладнання. Забезпечено роботу 3 питних фонтанчиків. Встановлені урни для збору сміття та 2 біотуалети. Пляж у Новій Каховці розпочинає функціонування з 1 червня поточного року.